Druhé vítězství: FC Tempo - SK Gordic 5:1

Autor: Jiří Formánek <jiri.formanek(at)caramba.cz>, Téma: Zimní turnaj, Vydáno dne: 10. 01. 2004

K druhému utkání na zimním turnaji FC Tempo nastoupili domácí proti celku Gordicu, který si v minulém kole celkem snadno poradil se Slivencem 3:1. Z Gordicu do Tempa přišel kapitán Petr Dedek a Libor Koubek, člen výboru FC Tempo Praha. Proto by se tento duel dal nazvat, přestože se jednalo o utkání zimního turnaje, prestižním.

Tempu stále chyběli Jiří Valášek, Jiří Trunečka a Lukáš Krajči pro zranění. Jiří Hlavička měl pracovní povinnosti a Radek Budák se vracel z dovolené. Utkání se hrálo na rozmoklém sněhu a jako druhý asistent rozhodčího utkání řídila Hana Špačková.

FC Tempo – SK Gordic 5:1 (2:1)

Branky FC Tempo: 10. Žalud, 33. vlastní Holešovský, 50. Dedek, 66. Březina, 77. Havlas - 36. Holešovský.

Sestava FC Tempo: Kuchař – Komorník (46. Netušil), Vrba, Vrzal, Trusina – Vích (71. Fetr) – Glos (46. Faško), Žalud (65. Havlas) – Nechvíla – Dedek (55. Březina), Hurka (46. Filip)

Úvod utkání opět patřil domácím. V desáté minutě se na pravém křídle uvolnil Josef Hurka, který nastoupil na hrotu útoku společně s Petrem Dedkem, ostrým stříleným našel před brankou zcela volného Jiřího Žaluda, pro kterého nebyl problém doklepnout míč do prázdné branky - 1:0.

O druhou branku Tempa se postaral především Tomáš Vích, který rozehraným rohovým kopem našel hlavu Holešovského z Gordicu a ten dezorientován ve vlastním pokutovém území si vstřelil hlavou vlastní branku 2:0.

O tři minuty později se poprvé a naposled prosadili hosté. Po centru z pravé strany se ve skrumáži na velkém vápně nejlépe orientoval Holešovský a prostřelil prokřehlého Kuchaře 2:1.

Do druhého poločasu nastoupila celá nová pravá strana Tempa, ale o třetí branku se postaral Petr Dedek, který vystihl v 50. minutě rozehrávku obránců Zlíchova a střelou z vápna zvýšil na 3:1.

O několik okamžiků později mohl Petr Dedek vstřelit svou druhou branku v utkání, ale byl faulován a nařízený pokutový kop poslal do tyče Václav Nechvíla. Pak vystřídal Petra Dedka Jaroslav Březina a ten se prosadil po jedenácti minutách na hřišti a svou druhou brankou v druhém zápase za sebou vstřelil v 66. minutě gól na 4:1.

V 77. minutě se ve své třetí šanci ocitl Ondřej Havlas a skóre upravil na konečných 5:1 pro domácí Tempo. O všechny tři asistence na vstřelené branky ve druhém poločase se postaral Petr Filip.