Socha udržel čisté konto: Kunice – FC Tempo 0:3

Autor: Jiří Formánek <jiri.formanek(at)caramba.cz>, Téma: Zimní turnaj, Vydáno dne: 18. 01. 2004

K souboji o prozatímní první místo v turnaji nastoupilo pořádající Tempo proti Kunicím bez několika opor, ale naopak s několika hráči, kteří se zapojili do zimní přípravy a měli by být posilami pro jarní část soutěže.

Poprvé v tomto roce se představil Michal Socha, stejně jako Radek Budák, který byl první týden v lednu na dovolené. Ve středu zálohy se také poprvé představil Radek Soumar. Chybělo více hráčů než se čekalo. S absencí Trunečky a Valáška se počítalo, Nechvíla musel doléčit chřipku, která naopak čerstvě skolila Filipa a Havlase. Glos při cestě na utkání společně se spoluhráčem Vrzalem bourali a přestože vyvázli bez zranění, na utkání dorazil pouze spolujezdec Vrzal.

FK Kunice - FC Tempo 0:3 (0:2)

Branky FC Tempo: 18. vlastní, 20. Žalud, 59. Březina.

FC Tempo: Socha – Hlavička, Vrba, Vrzal, Trusina (54. Netušil) – Soumar – Hurka (52. Budák), Žalud – Vích – Dedek, Březina.

Nástup do utkání měli lepší hosté z Kunic, ale od desáté minuty dostalo Tempo Kunice pod tlak, ze kterého se hosté nedostali prakticky během celého zápasu.

Jediná vážnější šance Kunic přišla právě v desáté minutě, kdy se k volnému přímému kopu ze vzdálenosti 25 metrů postavil obránce Kunic a Socha jen s námahou, přesto úspěšně, zlikvidoval střelu mířící přesně do šibenice jeho branky.

V 18. minutě se poprvé měnilo skóre. Rohový kop z pravé strany zahrával Michal Vrba a jeho střílený roh na přední tyč si domácí obránci srazili do vlastní branky - 0:1.

O dvě minuty později prošel po levé straně ofenzivní záložník Tomáš Vích, velice vtipně zašlápl míč na hranici vápna a ortodoxní levák Jiří Žalud se do míče opřel pravačkou a jeho tvrdá střela skončila v síti u vzdálenější tyče.

V druhém poločase nahradil Budák Hurku a Netušil Trusinu, ale střelecky se prosadil pouze s chutí hrající Jaroslav Březina, který samostatně obešel i brankáře a v 59. minutě upravil na konečných 3:0 pro Tempo.

V průběhu celého utkání mělo Tempo několik šancí vstřelit další branky, ale šance Dedka, Žaluda, Vícha a Březiny skončily bez gólového efektu. Utkání s Kunicemi se Tempu, po herní stránce, povedlo na zimním turnaji nejvíce.

Žalud a Březina zatím střelecky září. Ve třech odehraných zápasech vstřelili vždy po jedné brance a především u Březiny se jedná o znovuzrození ztraceného kanonýra.