Starší dorost - první vítězství na turnaji mužů

Autor: Ondřej Havlas <havli(at)e-sports.cz>, Téma: Starší dorost, Vydáno dne: 19. 01. 2004

Ve třetím utkání na zimním turnaji mužů v Řepích, které absolvuje starší dorost, získal Tempo první tři body. V předchozích zápasech jsme utrpěli dvě porážky od Uhonic a domácích Řep. Střešovice jsme porazili naprosto zaslouženě po třech brankách Havlase a jednom Šimona.

Předešlé zápasy Tempa ve skupině B:
14.12.2003 Tempo - Uhonice 2:6
4.1.2004 Řepy - Tempo 3:1

Zápas byl výrazně ovlivněn povrchem hřiště. Na jedné půlce byla perfektně připravená škvára a na druhé spíše led. V první půli měli bránu na „ledě“ Tempáci. A zápas pro ně nezačal dobře. Hned ve 3. minutě si nedokázali na levé straně hřiště přebrat hráče Slavíček se Součkem a osamocený útočník nedal gólmanovi šanci - 0:1. Tempo se z toho rychle oklepalo a v další části utkání bylo rozhodně lepším mužstvem. Mělo déle balón na kopačkách, lépe kombinovalo ve středu hřiště, ale do žádné vyložené šance se nedostalo.

Ve 29. minutě Drahonínský nakopl balón, Vildman nadzvedl míč do šestnáctky soupeře a Ondřej Havlas ze vzduchu napálil míč nekompromisně do sítě - 1:1. Střešovice se potom dostaly do několika slibných šancí. Po ruce Krčmaře mimo pokutové území měli hosté příležitost volného přímého kopu. Krčmař však střelu vyrazil. Ve 43. minutě nechala domácí obrana zaběhnout útočníka Střešovic a ten, když se dostal k balónu, neomylně skóroval. Do kabin se tak šlo za stavu 1:2 z pohledu Tempa.

Začátek druhé půle obstarala tvrdá rána hostujícího hráče přímo do gólmana Krčmaře a málem ho smetla na zem. Tempu se podařil dokonalý obrat během čtyř minut. V 61. minutě Šimon našel krásnou přihrávkou před bránou Havlase a elitní střelec Tempa se nemýlil - 2:2. O dvě minuty později zahrávali domácí z pravé strany přímý volný kop. Ondřej Vildman vyslal směrem na bránu nádhernou střelu, ta skončila jen na spojnici břevna a tyče, k radosti všech Tempáků se míč dostal k Šimonovi a ten hlavou do prázdné brány strhl vedení na stranu Tempa.

Ihned po rozehrání Tempo napadalo. Střešovice byly nuceny balón poslat až ke svému gólmanovi, ten v nouzi a daleko ze své brány napálil míč přesně na nohu Ondřeje Havlase. A jeho pokus o přehození gólmana z dobrých pětatřiceti metrů si zaslouží jedničku s hvězdičkou - 4:2. Střešovice začaly být trochu nervóznější a více než na fotbal se soustředily na rozhodčího a to nikdy nemůže dopadnout dobře. Tempo mělo další šanci po hlavičce Šimona, jeho pokus však gólman chytil. V poslední minutě dostali ještě hosté výhodu pokutového kopu. Ten bez potíží proměnili, a stanovili tak konečný stav utkání na 4:3.

Branky Tempa: Havlas 3, Šimon
FC Tempo: Krčmař – Slavíček, Drahonínský, Dvořák, Blümel – Souček (75. Skála), David, Kruml (55. Šimon), Albl (50. Novosad) – Vildman, Havlas.