Kuchař i Socha s nulou: FSC Libuš – FC Tempo 0:3

Autor: Jiří Formánek <jiri.formanek(at)caramba.cz>, Téma: A muži, Vydáno dne: 22. 01. 2004

Prvním ostrým herním testem v letošní zimní přípravě bylo utkání s divizní Libuší. Po třech vítězných utkání na zimním turnaji byla Libuš prvním soupeřem, který měl dokonale prověřit současnou formu hráčů ze Lhotky.

Utkání se hrálo na umělé trávě v areálu Slavie Praha ve Vršovicích za velmi mrazivého počasí, které však nijak neubralo na jeho kvalitě. Tempo mělo k dispozici 17 hráčů, Libuš dvě kompletní jedenáctky.

Tempu chyběl Trunečka, Valášek, Budák a na tréninku čerstvě zraněný Komorník.

FSC Libuš – FC Tempo 0:3 (0:2)

Branky: 9. Dedek z penalty, 28. vlastní, 81. Havlas

FC Tempo: Kuchař (46. Socha) – Vrba, Hlavička (55. Havlas), Vrzal, Soumar – Trusina – Vích (46. Glos), Žalud (46. Netušil) – Nechvíla – Dedek (46. Hurka), Březina (46. Filip).

Utkání začalo ve svižném tempu a v závěru první desetiminutovky se do pokutového území prodral Nechvíla, který byl ve vyložené šanci faulován a rozhodčím Buřilem nařízený pokutový kop s přehledem proměnil kapitán Petr Dedek.

V průběhu prvního poločasu se hrál lepší fotbal než v druhé polovině, Tempo se prezentovalo precizní defenzívou a sázelo na rychlé protiútoky. Libuš se snažila tvořit, ale pod tlakem hráčů Tempa chybovala a bezchybně pracující defenzíva Tempa nepouštěla Libuš na dostřel branky Kuchaře.

V 28. minutě se pravém křídle uvolnil Březina a šel ve dvojici s Dedkem na jednoho obránce Libuše a jeho centr na Dedka si obránce nešťastně srazil za záda vlastního brankáře - 0:2.

Do druhého poločasu poslalo Tempo pět nových hráčů, Libuš pak celou jedenáctku. Hra trochu ztratila na kvalitě a o jedinou branku druhého poločasu se postaral Ondřej Havlas, který vystřídal v průběhu druhého poločasu Jiřího Hlavičku. Devět minut před koncem vyslal kolmou přihrávku na Havlase Radim Trusina a Havlas křížnou střelou vstřelil závěrečnou branku utkání, a stanovil tak konečné skóre na 0:3 pro Tempo.

Tempo tak drží svou letošní neporanitelnost a po třech vítězství na zimním turnaji si připsalo i cenný skalp rivala z divize. Kuchař se Sochou udrželi podruhé za sebou také čisté konto.