St. dorost - Těsné vítězství nad Duklou

Autor: Ondřej Havlas <havli(at)e-sports.cz>, Téma: Starší dorost, Vydáno dne: 27. 01. 2004

Zápas se odehrál za velikého mrazu a čekal jse špatný terén. Hřiště bylo perfektně připraveno na kvalitní fotbal. Ten se odehrával jen v některých částech utkání mezi Tempem a Duklou. Dukla si přivezla tým poskládaný z dorostenců a chlapů. Tempu šel pomoct s chalpů jen Robert Šafránek.

Branky: 16.Dvořák, 58.Novosad, 80.Havlas
Sestava FC Tempo: Krčmař – Klouda, Drahonínský, Dvořák (60.Šimon), Slavíček – Novosad, David, Šafránek (45.Souček), Albl (45.Tala)– Vildman, Havlas

Utkání hrané na sněhu začali lépe hosté. Vytvořili si tlak a přišly i šance. Její první náznak zahodil Petr David, když místo střely volil přihrávku. Další šanci v 16.minutě Ondřej Dvořák proměnil. Z přímého kopu zakroutil míč přesně do protipohybu gólmana a ten byl na kluzkém terénu bezmocný. Po centru z pravé strany předvedl efektní nůžky Novosad, ale jeho střele scházela razance. Po dvaceti minutách hry však Tempo přestalo hrát a do konce poločasu už jen bránilo. Dukla si žádné vyložené šance nepřipravila, ale často hrozila zejména ze standardních situací. Po jedné z nich také padl vyrovnávací gól. Ve 41. minutě centr z pravé strany prošel nikým netečován až na tyč hostující branky a Klouda, snažíc se odkopnout balón do bezpečí, si srazil míč do vlastní sítě - 1:1.

Ve druhé půli ukázalo Tempo výborný výkon. V 58. minutě předvedl jeden ze svých mnoha úniků po levé straně Havlas, nacentroval po zemi před bránu na Novosada a ten nadvakrát překonal gólmana Dukly. Potom se dostali domácí k ojedinělé standardní situaci, jenže poté, co ji Tempo odvrátilo, se dostal do brejku Havlas, přenesl hru na druhou stranu na Slavíčka, ten vystřelil a jeho pokus zlikvidoval gólman na roh. Potom udeřil blesk z čistého nebe z řad Dukly. Gólman Krčmař vybíhal mimo pokutové území, ale místo aby nakopl balón, tak nakopl svého spoluhráče Slavíčka a hostující útočník neměl problém trefit prázdnou bránu. Potom hrozila i Dukla, ale gólman Krčmař chytil vše, co chytit měl. Deset minut před koncem Havlas znovu unikl po levé straně, tentokrát zakončil sám a z těžkého úhlu gólmana Dukly překonal - 3:2. Dukla si vytvořila tlak a rvala se alespoň o bod, její snaha však nebyla nic platná a Tempo si připsalo další tři body do tabulky.