Březina dotáhl Tempo k vítězství: FC Tempo – Junior 2:0

Autor: Jiří Formánek <jiri.formanek(at)caramba.cz>, Téma: Zimní turnaj, Vydáno dne: 08. 02. 2004

Tempo muselo svůj kádr rozdělit, protože během jednoho dne byla v plánu zimní přípravy hned dvě utkání. To první se hrálo na Lhotce v rámci zimního turnaje Tempo Cup od čtvrt na deset proti Junioru, hrajícímu pražskou I. A třídu.

Junior zatím na turnaji odehrál tři utkání a získal v nich dva body za dvě remízy. V základní sestavě Tempa se poprvé objevil Martin Fetr a naopak chybělo několik dalších hráčů, kteří byli nominováni pouze na odpolední utkání na Xaverově.

Kapitánskou pásku si tak navlékl Michal Vrba a dovedl mužstvo k dalšímu vítězství s nulou na turnaji. Na výhře měl největší podíl Jaroslav Březina, který vstřelil dvě branky a především jeho výkon snesl ta nejpřísnější měřítka.

FC Tempo – Junior Praha 2:0 (2:0)

Sestava FC Tempo: Socha – Fetr, Hlavička (54. Trnka), Vrba, Netušil (63. Žalud) – Budák – Filip (46. Novotný), Soumar – Vích – Hurka, Březina (73. Nechvíla).

Branky: 6. a 44. Březina.

Utkání se hrálo netradičně od čtvrt na deset a Tempo nechalo několik opor odpočívat na odpolední utkání na Xaverově. Chyběli Dedek, Trunečka, Glos, Komorník, Kuchař, Vrzal a Trusina. Nechvíla a Žalud usedli netradičně na lavičku.

Tempo se ujalo vedení už v úvodu utkání. Po volném přímém kopu z pravé strany, který zahrával Tomáš Vích, se v pokutovém území k míči dostal Jaroslav Březina a napodruhé dopravil míč za záda brankáře Junioru.

Hra pak upadla do průměru, Tempo mělo platonickou převahu, ale hra se odehrávala především ve středu pole, bez větších šancí.

Minutu před poločasem si před hranicí vápna zpracoval míč Březina a míč z otočky napálil na branku Junioru a ten skončil tesně pod břevnem za zády bezmocného brankáře - 2:0.

Ve druhém poločase došlo k několika střídáním a přibylo tvrdých zákroků na obou stranách. Junior nakonec turnajové utkání dohrával v deseti a Tempo si dvougólový výsledek pohlídalo a Michal Socha v brance Tempa udržel další čisté konto.