Gólová přestřelka po přestávce: FK Litol – FC Tempo 4:5

Autor: Jiří Formánek <jiri.formanek(at)caramba.cz>, Téma: A muži, Vydáno dne: 10. 02. 2004

K druhému sobotnímu utkání nastoupilo Tempo na umělém trávníku v Horních Počernicích proti ambicióznímu středočeskému FK Litol, který ještě v sezóně 1998/99 kopal třetí třídu, ale v současné době hraje I. A třídu a jeho branku hájí bývalý brankář Slavie Praha – nestárnoucí Stanislav Vahala.

Tempo nechalo odpočívat některé fotbalisty, kteří hráli dopoledne, a tak se v základních sestavách obou sobotních utkání objevili pouze dva hráči Michal Vrba, který tentokrát přenechal kapitánskou pásku Petrovi Dedkovi a Michal Netušil.

Po vážném zranění v opakovaném utkání s Vršovicemi na podzim roku 2003 k prvnímu přípravnému utkání nastoupil v základní sestavě Jiří Trunečka, který však utkání, stejně jako Michal Netušil, nedohrál.

FK Litol – FC Tempo 4:5 (1:1)

Sestava FC Tempo: Kuchař – Komorník, Vrba (56. Hlavička), Vrzal, Netušil (28. Filip) – Trusina – Glos, Žalud (71. Hurka) – Nechvíla (77. Budák) – Dedek, Trunečka (32. Březina).

Branky FC Tempo: 44. a 55. Dedek, 51. Březina, 57. Trusina, 76. Nechvíla.

Utkání se hrálo za slunečného, ale velmi větrného počasí a na umělé trávě třetí generace, na kterou si fotbalisté postupem času zvykali.

Celý první poločas se hrál prakticky bez šancí a první špatnou předzvěstí bylo vynucené střídání Michala Netušila v 28. minutě. Pohroma však přišla o čtyři minuty později, kdy Jiří Trunečka požádal o vystřídání, protože jeho koleno nevydrželo rychlou změnu směru.

První inkasovaná branka, po několika zápasech s čistým kontem, přišla dvě minuty poté, co Jiří Trunečka opustil hřiště.

Tempo srovnalo minutu před poločasem. Vrzalův dlouhý aut prodloužil Jiří Žalud a kapitán Dedek dopravil míč, svým typickým způsobem, za Vahalova záda.

Po poločasové domluvě v kabině začalo mužstvo Tempa plnit stanovené pokyny a rázem přišel obrat. V 51. minutě důrazný Jaroslav Březina sledoval míč a podařilo se mu ho přes brankáře a jednoho ze stoperů protlačit do sítě - 1:2.

V 55. minutě vybídl ke skórování Radim Trusina nepovedenou střelou Petra Dedka a pověstný kanonýr nezaváhal ani proti mladému brankáři Fišerovi, který v poločase nahradil Vahalu - 1:3.

Fantastickou šestiminutovku zakončil svou brankou Radim Trusina, který míč pohotově uklidil placírkou k tyči, po ideální přihrávce od Vladimíra Glose - 1:4.

Zápas se však nestal jednoznačnou záležitostí, ale naopak se pěkně zdramatizoval. Litol nesložila zbraně a po rychlém protiútoku v šedesáté minutě a ideálním dlouhém míči v 69. minutě to najednou bylo 3:4.

Řady Tempa uklidnil v 76. minutě během celého utkání aktivní Václav Nechvíla, který po přihrávce od Josefa Hurky propálil z hranice pokutového kopu mladého brankáře Fišera - 3:5.

Definitivní podobu výsledku přinesla 88. minuta, kdy Litol snížila na konečných 4:5.