St. dorost: Postup zhatili neschopní útočníci

Autor: Ondřej Havlas <havli(at)e-sports.cz>, Téma: Starší dorost, Vydáno dne: 15. 02. 2004

Poslední zápas v základní skupině na zimním turnaji v Řepích jsme museli vyhrát, pokud jsme chtěli pomýšlet na postup do finálové skupiny. Soupeř byl nelehký, ale dalo se proti němu hrát. Klecany nepředvedly nic extra, ale na vytouženou remízu jim to stačilo.

Tempo - Klecany 1:1 (1:1)
Branka za Tempo: 20.Vildman
FC Tempo: Socha – Klouda (70. Drahonínský), Semela, Dvořák, Slavíček – Skála (46. J. Nechvíla), Dejl, Vildman, Kruml – Albl, Havlas.

Samotný zápas byl ztížený hrací plochou, která místy připomínala bahniště. I přes všechny nepříznivé okolnosti se do první gólové šance dostal Martin Albl hned v první minutě, ale v koncovce mířil mimo. Dalších čtvrt hodiny se neudálo nic, co by ohrozilo oba brankáře. Ve dvacáté minutě zatáhl balón Ondřej Havlas a nacentroval po zemi na Ondru Vildmana a ten už věděl co s míčem udělat - 1:0. Bohužel hned po rozehrávce si soupeř párkrát narazil balón, rychlý protiútok a Michal Socha na finální střelu neměl nárok - 1:1. Tento stav vydržel až do poločasu, ale těsně před jeho koncem mohl změnit skóre znovu Martin Albl nebo Petr Kruml tváří tvář brankáři.

Po poločase se hra Tempa výrazně zlepšila a Klecany se prakticky nedostaly na dostřel branky Tempa. Po čtvrt hodině dostal Ondra Vildman brejkovou přihrávku, ale svůj únik neproměnil. Potom začal tlak Tempa sílit a Havlas ve svém průniku na gólmana pohořel. Ani dorážku nedokázal dostat za záda brankáře. Koncovka zápasu byla trošku hektická, protože Tempo chtělo vyhrát a Klecanům stačil bod. Tempo se tlačilo stále dopředu a i Michal Socha šel dvakrát vypomoci na roh. Po konečném hvizdu rozhodčího Formánka, který zápas zvládl na výbornou, odešli hráči Tempa se svěšenou hlavou.
Teď na starší dorostence čeká skupina o 7. až 12. místo na turnaji. Mezi nejlepší hráče patřil tradičně kapitán Ondra Dvořák. Bohužel hodně v záloze chyběl nemocný Jakub Novosad.