Po sedmi výhrách přišla ostudná prohra: Krč – FC Tempo 2:1

Autor: Jiří Formánek <jiri.formanek(at)caramba.cz>, Téma: Zimní turnaj, Vydáno dne: 17. 02. 2004


K předposlednímu zápasu na turnaji nastoupilo Tempo proti rezervnímu týmu třetiligové Krče a už v tomto utkání se mohlo rozhodnout, kdo se stane letošním vítězem turnaje Tempo Cup. Protože Krč v předposledním kole pouze remizovala, Tempu ke konečnému vítězství stačila pouze remíza.

Hrálo se na těžkém blátivém terénu, což bylo stejné pro obě mužstva, ale nakonec to více vadilo Tempu, které po sedmi výhrách v řadě předvedlo nejhorší výkon během zimní přípravy a zaslouženě prohrálo.

Tempo tak musí v posledním zápase příští sobotu, bez ohledu na ostatní výsledky, porazit Slivenec, aby obhájilo prvenství z minulého ročníku.

Krč – FC Tempo 2:1 (1:1)

Sestava FC Tempo: Socha (46. Kuchař) – Komorník (46. Hlavička), Vrba, Vrzal, Soumar – Trusina (77. Trnka) – Glos, Žalud – Nechvíla – Vích (55. Filip), Březina (66. Netušil)

Branka FC Tempo: 32. Březina

Utkání o první místo na turnaji nenabídlo kvalitní kopanou, za což může z části i terén, který byl vlivem počasí, zatím nejhorší během celého turnaje. Hra se odehrávala především ve středu pole a během první půlhodiny si každé z mužstev vytvořilo jednu dobrou příležitost.

Ve 32. minutě tvrdě pálil Michal Vrba, ale s jeho střelou si brankář Nigoš z Krče ještě poradil, stejně jako s dorážkou Nechvíli, ale na druhou dorážku Jaroslava Březiny byl už krátký. Březina se tak tímto gólem dotáhl na čelo střelecké tabulky zimního turnaje. Krč však vyrovnala téměř vzápětí. Od sedm minut později si na kolmou přihrávku naběhl Ondřej Bálek, hráč Tempa který v Krči hostuje, a pod vyběhnuvším Sochou poslal míč do sítě a srovnal na poločasových 1:1.

V druhém poločase obě mužstva prostřídala, ale obraz hry se vůbec nezměnil. Krč zasadilo Tempu rozhodující úder osm minut před koncem, kdy střela z hranice pokutového území skončila za zády bezmocného Kuchaře.

Tempo pak zatlačilo Krč do vlastního vápna, ale snaha zvrátit nepříznivý výsledek ovoce nepřinesla a tak Tempo po sedmi vítězstvích v řadě poprvé prohrálo v průběhu zimní přípravy s Krčí 1:2.