Obhajoba těžce vydřená v blátě: FC Tempo – Slivenec 5:3

Autor: Jiří Formánek <jiri.formanek(at)caramba.cz>, Téma: Zimní turnaj, Vydáno dne: 22. 02. 2004

Tempo nastupovalo k utkání s vědomím, že pokud chce obhájit loňské prvenství, tak bezpodmínečně musí, po prohře s Krčí, Slivenec porazit. V případě remízy by Tempo skončilo druhé za Krčí a před Slivencem, při prohřený Slivenec byl druhý a Tempo až třetí.

Do utkání nezasáhl Michal Vrba, který doléčoval svoje zranění a v základní sestavě se neobjevil ani Martin Vrzal, který prodělal lehkou virózu, a tak se v tomto utkání představila nová stoperská dvojice Hlavička – Netušil.

O vítězství nad Slivencem se postarali především dvojnásobní střelci Nechvíla s Březinou a důležitou první brankou Josef Hurka.

FC Tempo - Slivenec 5:3 (3:1)

Sestava FC Tempo: Kuchař (46. Socha) – Komorník (46. Vrzal) (75. Novotný), Hlavička, Netušil, Soumar – Trusina (58. Budák) – Glos(46. Vích), Žalud – Nechvíla – Hurka (46. Březina), Dedek (60. Filip).

Branky FC Tempo: 24. Hurka, 30. a 34. Nechvíla, 61. a 84. Březina

V utkání se představily obě dvě posily, které Tempo získalo během tohoto týdne. Radek Soumar aktivně odehrál celé utkání na levé straně obrany a Tomáš Vích nahradil do druhého poločasu Vladimíra Glose.

Utkání se hrálo na velmi těžkém terénu, který spíše nahrával hostům ze Slivence a dost znatelně smazával rozdíly mezi soupeři. Po úvodním oťukávání a dvou šancí Slivence se v patnácté minutě naplnily ty nejčernější představy trenérů Tempa. Po standardní situaci na polovině Slivence zůstala obrana Tempa otevřená a Slivenec šel z rychlého protiútoku do nečekaného vedení - 0:1.

Inkasovaná branka Tempo vyburcovala a přes značný handicap blátivého hřiště Tempo začalo pomalu přebírat iniciativu a míč byl především na zablácených kopačkách borců z Tempa. Stav utkání srovnal hezkou brankou Josef Hurka, který nastoupil na hrotu útoku s Petrem Dedkem. Jiří Hlavička zahrál dlouhý míč, Petr Dedek ho přistrčil hlavou a Josef Hurka srovnal na 1:1.

O obrat v zápase se ve třicáté minutě postaral Václav Nechvíla, který po nastřelené tyčce od Vladimíra Glose dopravil míč napodruhé do sítě Slivence. Stejný hráč o čtyři minuty stanovil poločasové výsledek na 3:1, když svou individuální akci mazácky zakončil.

Ve druhém poločase přišlo několik střídání a jeden ze střídajících hráčů – Jaroslav Březina – v 61. minutě prošel po levém křídle a opět nadvakrát zvýšil vedení Tempa na 4:1.

Slivenec však utkání nevypustil a o svou šanci stále bojoval. Po dvou chybách v obraně Tempa snížil na 4:3, ale poslední slovo měl opět Jaroslav Březina, který toto utkání šest minut před koncem, svým osmým gólem na turnaji, definitivně rozhodl a velice rázně vykročil za ziskem trofeje pro nejlepšího střelce turnaje, přestože jí byl po dvou vstřelených brankách, v tomto utkání, blízko i Václav Nechvíla.

Před posledním hracím dnem turnaje je tak jasné, že turnaj vyhrálo podruhé za sebou Tempo a rezerva Krče je o pouhý bod druhá.