Remíza s divizním soupeřem: Xaverov–FC Tempo 1:1

Autor: Jiří Formánek <jiri.formanek(at)caramba.cz>, Téma: A muži, Vydáno dne: 27. 02. 2004

V mrazivém čtvrtečním podvečeru se Tempo, v jednom z posledních herních testů na jarní část sezony, utkalo na umělé trávě Slavie Praha s rezervou Xaverova, druhým divizním soupeřem v zimní přípravě.

K utkání byl už byl připraven zúžený kádr hráčů, se kterým se počítá pro mistrovská utkání v jarní části sezony. Chyběli pouze dlouhodobě zranění a Kuchař, Glos a Vích.

Utkání se hrálo na kvalitním terénu, což hře jenom přidalo a prakticky během celého utkání byl vidět pohledný fotbal s řadou zajímavých okamžiků na obou stranách.

Xaverov - FC Tempo 1:1 (0:0)

Sestava FC Tempo: Socha – Netušil (50. Komorník), Vrba (35. Hlavička), Vrzal, Soumar – Trusina – Hurka (54. Budák), Žalud – Nechvíla – Březina (22. Havlas), Dedek (58. Filip).

Branka FC Tempo: 78. Nechvíla.

V první čtvrthodině utkání si soupeři zodpovědně plnili defenzivní úkoly a žádné z mužstev se nedostalo do vážnější šance. První stoprocentní šanci si vytvořilo Tempo, kdy nejdříve Nechvílovu střelu bodlem z hranice desítky brankář Xaverova vyškrábl a následný centr od Josefa Hurky poslal kapitán Petr Dedek hlavou těsně vedle odkryté branky.

Ve 22. minutě přišla nepříjemnost v podobě zranění Jaroslava Březiny, kterého nahradil dorostenec Ondřej Havlas. Šest minut poté vyslal Martin Vrzal kolmici na Jiřího Žaluda, ten byl faulován v pokutovém území a rozhodčí Rod nařídil penaltu. Tu však exekutor Petr Dedek poslal doprostřed branky, kde stál brankář Xaverova, a tak se stav nezměnil.

Ve 35. minutě si, dle předzápasové dohody, řekl o vystřídání Michal Vrba a nahradil ho Jiří Hlavička. Dvě minuty před koncem se do šance dostal Václav Nechvíla, ale střílel nad. Z následného protiútoku fauloval pronikajícího útočníka brankář Michal Socha a pokutový kop byl na řízen i na druhé straně. Michal Socha byl však stejně úspěšný jako jeho kolega na druhé straně, a tak se do kabin šlo za nerozhodného bezgólového stavu.

Ve druhém poločase došlo k několika střídáním a hned v deváté minutě prošel jeden z útočníků Xaverova středem obrany a vyběhnuvšího Sochu přehodil - 1:0.

Tempo se od této chvíle snažilo o vyrovnání, ale Xaverov pozorně bránil. Až třináct minut před koncem řádné hrací doby nesklapla ofsajdová past Xaverova správně a po faulu na unikajícího Nechvílu dohrával Xaverov v deseti. Vyrovnání na sebe nedalo dlouho čekat. Minutu po vyloučení zahrával rohový kop Milan Komorník a našel hlavu Václava Nechvíly - 1:1.

Velikost videa je 1,3 MB. Při pomalém způsobu připojení, je nutne počkat, než se natáhne celý soubor a objevi uvodní snímek. Dále je nutné mít nainstalován Divx kodek pro přehrávání videa. Pak stačí kliknout na play.