Cenný skalp: FC Tempo – Lokomotiva Vltavín 2:1

Autor: Jiří Formánek <jiri.formanek(at)caramba.cz>, Téma: A muži, Vydáno dne: 29. 02. 2004

K poslednímu zimnímu přípravnému utkání si Tempo pozvalo divizní Lokomotivu Vltavín. Utkání se hrálo, především v druhém poločase, na těžkém terénu, ale nabídlo kvalitní fotbal, s řadou důrazných osobních soubojů a několik pohledných kombinací na jeden dotek.

Přestože se Tempo muselo obejít bez několika hráčů na jeho výkonu to nebylo prakticky znát. Vedle Glose, střelce Březiny a mladíka Budáka, chyběla i stoperská dvojice Vrba – Vrzal.

Ty však téměř bezchybně nahradila dvojice mladíků Netušil – Hlavička a především Michal Netušil odehrál fantastický zápas.

FC Tempo – Lokomotiva Vltavín 2:1 (1:0)

Sestava FC Tempo: Socha – Komorník (79.Fetr), Hlavička, Netušil, Soumar – Trusina – Hurka (55. Filip), Žalud – Nechvíla, Vích (50.Havlas) - Dedek

Branky FC Tempo: 34. Žalud, 73. Nechvíla.

V úvodu prvního poločasu byli aktivnější hosté, kteří během prvních patnácti minut předvedli několik pohledných, přímočarých akcí. Přestože se dostali do několika šancí, tak chyběl především klid v zakončení nebo proti nim stál výborný Michal Socha.

Tempo nastoupilo s jiným výchozím rozestavením, na což si několik prvních minut zvykalo, ale od dvacáté minuty hru vyrovnalo a začalo pomalu přebírat iniciativu. Lokomotiva zaskočená aktivní hrou domácích začala vyrábět chyby v rozehrávce a toho domácí využili.

Jak úvod poločasu patřil hostům z Holešovic, tak konec byl jasně v režii domácích. Branky se Tempo dočkalo jedenáct minut před poločasem. Na roh zahrávaný z levé strany Nechvílou si naskočil Jiří Žalud a jeho přesná hlavička skončila v zádním růžku branky hostů 1:0.

Pět minut po poločasové přestávce nahradil Ondřej Havlas Tomáše Vícha a o dalších pět minut později Petr Filip Josefa Hurku, který stejně jako Michal Netušil odehrál výborný zápas.

Po patnácti odehraných minutách Lokomotiva srovnala, poté co Trusina přidržel hostujícího útočníka, hlavní rozhodčí, narozdíl od prvního poločasu kde se v totožné situaci ocitl Jiří Žalud, odpískal pokutový kop. Směr střely ze značky pokutového kopu Michal Socha vystihl, přesto přesně mířená střela skončila v síti 1:1.

O tři minuty později mělo stejnou možnost Tempo. Na kolmou přihrávku si naběhl střídající Havlas a byl sražen v pokutovém území. Z trojice určených hráčů si míč postavil úspěšný střelec z prvního poločasu Jiří Žalud, ale jeho tvrdou, nepříliš umístěnou střelu, brankář hostů kryl.

Zasloužené vítězství pro Tempo zařídil nejlepší hráč na hřišti Václav Nechvíla. Po dlouhém autu z levé strany si naběhl na prodloužený míč a z bezprostřední blízkosti dopravil míč do sítě 2:1.

Tempo, před jarním startem sezony, získalo další cenný skal divizního soupeře a ze tří přípravných utkání proti soupeřům z divize získalo celkem sedm bodů z devíti možných.