St. dorost: Se čtyřmi vstřelenými góly by se mělo vyhrávat

Autor: Ondřej Havlas <havli(at)e-sports.cz>, Téma: Starší dorost, Vydáno dne: 04. 03. 2004

První zápas ve skupině týmů, které nepostoupily do finálové skupiny, jsme odehráli proti nejslabšímu týmu turnaje. Rezerva Rudné byla pro nás dost vyrovnaným soupeřem a rozešli jsme se smírně 4:4

Za Tempo vstřelili branky Josef Klouda, Martin Albl, Jakub Novosad a Petr Kruml. Zápas se hrál na velmi obtížném terénu.

Rudná B - FC Tempo 4:4 (2:2)

Sestava FC Tempo: Krčmař – Semela (80. Drahonínský), L.Šafránek, Dvořák, Slavíček – Klouda, Kruml, R. Šafránek (46. Nechvíla), Novosad – Albl (70. David), Havlas.

Branky FC Tempo: 35. Klouda, 44. Albl, 55. z penalty Novosad, 72. Kruml.

Hřiště v Řepích vypadalo všelijak: na jedné straně krásná škvára a na druhé straně sníh a spoustu bahna. I proto začalo utkání opatrně z obou stran. V první půli útočilo Tempo na bránu, u které přetrvával sníh. První šance však byla k vidění až v 17.minutě a měla ji na svědomí Rudná. Po rohovém kopu se balón odrazil na šestnáctku, odkud hráč vystřelil, Krčmař střelu podcenil a první změna skóre byla na světě. O sedm minut později to bylo už 2:0. Útočník Rudné prošel na pravé straně před dva obránce Tempa a prostřelil gólmana Tempa mezi nohy. Tempo mělo více ze hry, bylo jednoznačně lepší, ale převahu se jim povedlo zužitkovat až deset minut před pauzou. Ve 35.minutě se na výlet vydal Slavíček, obránci domnívající se, že balón opustil hrací plochu, přestali hrát, toho samozřejmě Slavíček využil přihrál před prázdnou bránu Kloudovi, ten měl před sebou už jenom prázdnou bránu - 1:2. Těsně před přestávkou vyrovnal přesnou střelou Albl po přihrávce Havlase a od druhé půle se tedy začalo znova.

Tempo mělo častěji míč na kopačkách a útočilo do plných. Rudná zas hrozila z bleskových protiútoků. V 55. minutě šel Havlas sám na gólmana, tomu nezbylo nic jiného než Havlase zfaulovat a na světě byla penalta. Odpovědnost na sebe vzal Jakub Novosad a proměnil - 2:3. V těchto fázích se utkání rozhodovalo, kdyby Tempo odskočilo svému soupeři na dvě branky, zřejmě by se už Rudná nezmohla na vyrovnání. Jednu z šancí měl Petr Kruml, trefil však jen gólmana. Další pak Martin Albl, jeho přesnou střelu však gólman vyrazil na roh. Rudná však udeřila z protiútoku. „Domácí“ útočník se řítil na branku Tempa zprava, gólman Krčmař stihl při vyběhnutí balón jenom tečovat, Slavíček podklouzl a dobíhající hráč uklidil míč do sítě - 3:3. Tempo si nadále udržovalo převahu a dostávalo se do šancí. Čtvrtou branku zařídili nejmenší muži na hřišti. Slavíček vyhrál na hranici pokutového území hlavičkový souboj a Petr Kruml si s balónem už věděl rady - 3:4. O dvě minuty později však útočník Rudné utekl oběma obráncům Tempa, překonal i brankáře Krčmaře a srovnal. Po divoké přestřelce se tak soupeři nakonec rozešli smírně 4:4.