St. dorost: Na turnaji v Řepích konečné 7. místo

Autor: Ondřej Havlas <havli(at)e-sports.cz>, Téma: Starší dorost, Vydáno dne: 21. 03. 2004

Poslední zápas na zimním turnaji jsme sehráli proti Chuchli. Celý zápas jsme byli lepší a především první poločas jsme předvedli nejkvalitnější hru za celou zimní přípravu.

Za Chuchli nastoupil Pavel Zmatlík, ale ani on nedokázal zabránit porážce o čtyři branky.

FC Tempo - Chuchle 4:0 (4:0)

Sestava FC Tempo: Krčmař – Skála, Nechvíla, Dvořák (46. Souček), Slavíček – David, Patera, Vildman, Klouda (46. Kruml) – Albl, Havlas.

Branky FC Tempo: 1. a 20. Havlas, 10. Slavíček, 45. Vildman.

Před zápasem se nad Prahou přehnala dešťová přeháňka, která občas přecházela až v liják, a tak bylo otázkou, zda se utkání uskuteční. Počasí se naštěstí uklidnilo a hřiště bylo díky dešti v ideálním stavu, kdy škvára nebyla suchá ani na ní nebyly kaluže vody. Tempo od začátku utkání ukázalo, kdo dnes bude na hřišti vládnout. V 1. minutě překonal střelou po zemi gólmana hostí Havlas. V 10. minutě se po přímém kopu Dvořáka trefil Slavíček a Tempo poměrně rychle vedlo už 2:0. A když o dalších 10 minut později vsítil svou druhou branku v utkání Havlas poté, co Vildman vybojoval balón, zdálo se být rozhodnuto. Tempo bylo jednoznačně lepší, další šanci ke skórování měl Vildman, trefil však jen gólmana Chuchle. „Hosté“ branku Tempa z celý poločas neohrozili a působily poněkud bezradným dojmem. Těsně před odchodem do kabin se opět měnilo skóre. Klouda vybojoval míč, samostatný nájezd na gólmana nezakončil dobře, ale jeho střelu dorazil Vildman - 4:0.

Do druhé půle nastoupilo Tempo v poněkud netradiční sestavě. Na předstopera se postavil rozený útočník a nejlepší střelec Tempa Ondřej Havlas a na levé straně obrany hrál hráč, který si tuto roli vyzkoušel teprve podruhé v krátké době, Michal Skála. Proto také obrana Tempa působila občas trošku zmateně a nesehraně, ale nula na kontě obdržených branek je pro ně vynikající vysvědčení. Zároveň však Tempo ve druhé půli směrem dopředu nic moc nevymyslelo. Jednu z mála šancí měl Slavíček, když trefil břevno. A s Vildmanovou střelou si brankář Chuchle poradil. Ve zbytku utkání se tak již skóre neměnilo. Tempo zaslouženě vyhrálo 4:0 a na turnaji v Řepích obsadilo konečné 7. místo.