Havlas využil přesilovku: Horní Měcholupy – FC Tempo 0:2

Autor: Jiří Formánek <jiri.formanek(at)caramba.cz>, Téma: A muži, Vydáno dne: 22. 03. 2004

Druhé jarní kolo předurčilo Tempu za soupeře úspěšného podzimního nováčka z Horních Měcholup, který po šestnácti odehraných kolech figuroval na třetím místě přeborové tabulky a po vítězství se mocně dotahoval na druhou Kopaninu, která v prvním kole jen těsně prohrála souboj o první místo s Motorletem.

Nedělní utkání se dle rozpisu mělo hrát na umělé trávě, ale po dohodě obou mužstev bylo přesunuto na trávník klasický, který přes rozmary jarního počasí byl velice kvalitní a proti umělé trávě i rozměrově větší.

Tempo po vydařeném utkání s ČAFC přijelo do Měcholup bodovat, protože stále vyrovnanější přeborová tabulka velela bodovat i na hřištích soupeřů.

SK Horní Měcholupy – FC Tempo Praha 0:2 (0:0)

Branky: 63. Havlas, 81. Nechvíla z penalty.
Rozhodčí: Chládek - Vojtěch, Špačková.
ČK: 21. Hádek (H. Měcholupy).
FC Tempo: Socha - Hlavička, Vrba, Netušil, Soumar - Hurka (81. Havel), Vích, Nechvíla, Žalud - Dedek (86. Budák), Březina (59. Havlas).
Na lavičce: Tala, Blumel, Filip

Základní sestava doznala několika změn proti utkání s ČAFC. Martin Vrzal stál pro čtyři žluté karty. Radima Trusinu a Milana Komorníka skolila, už na začátku týdne, chřipka a byli pouze v hledišti.

Do základní sestavy se tak dostal úspěšný střelec z minulého kola a zimní posila Tomáš Vích a svou jarní premiéru v základní sestavě si na pravém kraji obrany odbyl Jiří Hlavička. Na lavičce seděla i čtvrtá zimní posila - vytáhlý Petr Filip.

Utkání začalo velice opatrně a to z obou stran a přestože foukal silný vítr a logika by napovídala hrát především po zemi, hrálo se především vzduchem, kde kralovali domácí, kteří měli v sestavě několik borců jejichž výška se blížila ke dvou metrům.

Tempo pozorně a zodpovědně bránilo a Měcholupy se v úvodních minutách se nedostaly do žádné vážnější šance. O první vzruch se postaral v 20. minutě Jaroslav Březina, který byl v samostatném úniku přistrčen těsně před pokutovým územím, ale rozhodčí Chládek tento střet jako fauloval neposoudil.

O minutu později se opakovala téměř totožná situace, na kolmý míč středem pole si naběhl Nechvíla a za záchranou brzdu zatáhl stoper domácích Hádek a vysloužil si tak červenou kartu. Tempo tak od 21. minuty hrálo až do konce zápasu přesilovku o jednoho muže.

Do konce prvního poločasu si žádné z mužstev nevytvořilo žádnou vážnější šanci a Tempo pomalu začínalo přebírat režii utkání do svých rukou.

Na začátku druhého poločasu se do výborné střelecké pozice dostal Březina, přehodil vybíhajícího brankáře Toncara, ale míč v cestě do sítě zastavil dobíhající obránce domácích. O minutu později se o něco podobného pokoušel kapitán Dedek, ale jeho prudkou střelu taktéž v poslední chvíli zablokoval obránce.

Po necelé čtvrthodině vystřídal Jaroslava Březinu Ondřej Havlas a svou důvěrou se trenérovi Formánkovi odvděčil hned po čtyřech minutách pobytu na hřišti. Míč putoval po pravé straně postupně po ose Hurka – Dedek, který si vyměnil míč s Nechvílou, na pas si naběhl právě střídající Havlas a skákavý míč křížně napálil a ten skončil za zády bezmocného Toncara 0:1.

Měcholupy ve snaze zvrátit výsledek poslaly do hřiště dva čerstvé mladé útočníky, ale paradoxně ze hřiště odešel nejnebezpečnější hráč domácích Jiří Šťastný. Tempo dál kontrolovalo a držel ose stanovené taktiky. O osudu utkání rozhodla kolmice na Jiřího Žaluda z 78. minuty. Žalud byl faulován v pokutovém území a nařízený pokutový s přehledem proměnil Václav Nechvíla, který pak celému realizačnímu týmu zahrál svou pověstnou kytaru 0:2.

Na straně Tempa pak došlo ke dvěma střídáním. V pátek slavícího Josefa Hurku nahradil premiérově Martin Havel a pár minut před koncem se na hřiště za kapitána Dedka podíval i Radek Budák, kteří společně s Radkem Soumarem a Radkem Talou slavili v neděli svůj svátek.

Tempo přes absenci tří defenzivních hráčů odvedlo poctivou práci v obraně, Michal Socha udržel první jarní neprůstřelnost a mužstvo ze Lhotky se zaslouženým vítězstvím na Měcholupech vyhouplo do horní poloviny tabulky přeboru, která i nadále zůstává až neskutečně vyrovnána. Mezi pátým a šestnáctým celkem je rozdíl pouhých devíti bodů.