Mladší žáci: Tříbodové nakročení do jarní sezóny

Autor: Jiří Formánek <jiri.formanek(at)caramba.cz>, Téma: Mladší žáci, Vydáno dne: 28. 03. 2004

Ke svému prvnímu jarnímu mistrovskému utkání nastoupili mladší žáci FC Tempo Praha proti Horním Měcholupům, které v podzimním utkání porazili těsně 4:3, když už v nastaveném čase chytil penaltu Dominik First.

Díky přestavbě sportovního areálu na Lhotce ztratilo Tempo výhodu domácího prostředí, protože utkání se hrálo na škvárovém hřišti Gordic Zlíchov. Šlo o souboj mezi sousedy v tabulce - třetím a čtvrtým, Tempo mělo na Měcholupy po podzimní části soutěže náskok pouhého bodu.

FC Tempo – Horní Měcholupy 1:0 (0:0)

Branka: 57. Hakl.
ŽK: Hakl.
FC Tempo: Flaks – Čermák, Procházka, Balun, Hlavík (46. Figel) – First, Šulc, Heráň, Vu (48. Houška) – Hakl, Lana.

Tempo zasáhla nebývalá marodka, lavička náhradníků zela prázdnotou, ale žádná z opor týmu nechyběla, tak se dal očekávat vyrovnaný souboj.

Do základní sestavy se dostal Viet Anh Vu, který nastoupil na levém okraji zálohy. Na druhém kraji hrál Dominik First a předvedl se ve výborném světle a patřil k nejlepším na hřišti.

První poločas se odehrál v poklidném nedělním tempu. Každé z mužstev mělo jednu vážnější šanci, jinak se hra odehrávala především ve středu pole. Už ve druhé minutě se Lukáš Hakl řítil sám na brankáře Měcholup, ale nedal.

Druhý poločas začal v podobném duchu jako ten první. Lukáš Hakl si naběhl na kolmý míč, ale brankáře, který vyběhl, nepřehodil.

O osudu utkání rozhodl střídající Václav Houška, na jehož přihrávku si naběhl Lukáš Hakl a tři minuty před závěrečným hvizdem rozhodčího Nechvátala rozhodl o tříbodovém zisku pro Tempo.

Za zmínku stojí skutečnost, že Měcholupy během celého zápasu bránily prostorově a především výborná hra, na této úrovní a v této věkové kategorii nevídaná, brankáře hostů, který výtečně plnil funkci volného hráče za obranou a vyřešil tak několik ošemetných situací, které by dozajista skončily brankou.