Střídající Koláč zařídil bod s druhou Kopaninou

Autor: Jiří Formánek <jiri.formanek(at)caramba.cz>, Téma: A muži, Vydáno dne: 28. 03. 2004

FC Tempo Praha  -  FC Přední Kopanina
1:1 (0:0)

K druhému jarnímu utkání nastoupili muži Tempa na hřišti ABC Braník proti celku FC Přední Kopanina, který je letošním přeborovým nováčkem. Kopanina je na druhém místě přeborové tabulky, přestože si v minulém kole jen těsně 1:0 poradila na domácím hřišti s rezervou Střížkova a v prvním kole podlehla v souboji o první místo Motorletu.

Tempo nastupovala do utkání oslabeno o dva hráče základní sestavy. Radek Soumar dostal v minulém utkání čtvrtou žlutou kartu a trest v podobě jednoho utkání ho neminul a ofenzivní motor mužstva Václav Nechvíla se zranil na čtvrtečním tréninku.

O kapku více motivace než ostatní hráči měl v tomto utkání Radim Trusina, který v podzimní části sezóny za Přední Kopaninu hrál, a nastoupil tak proti svým bývalým spoluhráčům.

FC Tempo Praha – FC Přední Kopanina 1:1 (0:0)

Branky: 89. Filip - 51. Kratochvíla.
Rozhodčí: Kubr - Váša, Trojan.
ŽK: Dedek.
FC Tempo: Socha – Hlavička (83. Budák), Vrba, Vrzal, Netušil - Hurka (57. Havlas), Trusina, Vích, Žalud - Dedek, Březina (60. Filip).
Na lavičce: Kuchař, Fetr.
Přední Kopanina: Pavelka - Čáp, Cigánek, Charvát Jan, Kratochvíla - Leubner, Kosora, Sekerka, Zahradníček - Rákosník (77. Limr), Giil.

Tempo nastoupilo v předpokládané sestavě. Vykartovaného Soumara nahradil Vrzal, který si naopak svůj trest odseděl už proti Horním Měcholupům. Nechvílu nahradil Tomáš Vích a na post defenzivního záložníka se po nemoci vrátil Radim Trusina.

V prvním poločase se hrálo především ve středu pole, obě mužstva pozorně bránila a žádné mužstvo se nedostalo do vážnější šance. Tempo si hlídalo obávaného norského kanonýra Oivinda Giila, který má i prvoligové zkušenosti, ale bylo na něm vidět, že má pravděpodobně velké tréninkové manko.

Tomáš Vích se chopil dirigentské taktovky a Tempo se snažilo prosadit proti Kopanině kombinační hrou, dobře organizovaná obrana soupeře však vytvořila na vápně neprostupnou hráz, a tak až na několik náznaků závarů se Tempo v prvním poločase, stejně jako hosté, neprosadilo. V prvním poločase se hrál remízový zápas s minimem šancí.

Druhý poločas však lépe odstartovali hosté, kteří v šesté minutě zahrávali kapitánem Cigánkem volný přímý kop, na který si naskočil Kratochvíla a jeho hlavička skončila v síti brankáře Sochy - 0:1.

Po inkasované brance Tempo vystřídalo. Hurku nahradil Havlas, který si stoupnul na pravý okraj zálohy a o několik minut později nahradil Březinu Petr Filip, který nastoupil ke svému premiérovému utkání v přeboru mužů.

Kopanina se po vstřelené brance zatáhla do obrany, rezignovala na ofenzívu a spoléhala, že tento stav vydrží až do konce nebo promění nějaký z náhodných brejků. Tempo získávalo převahu a jeho tlak a touha po bodovém zisku rostla. Ve třicáté minutě se dostával do šance Petr Dedek, ale byl zastaven v pokutovém území, ale pokutový kop se nekopal. O pět minut později Petr Dedek pohotově střílel z otočky, ale brankář Pavelka se vytáhl a jeho střelu k tyči bravurně zlikvidoval.

Sedm minut před koncem nahradil Budák Hlavičku a Tempo ještě posílilo ofenzívu. O zaslouženou dělbu bodů se nakonec postaral Petr Filip, kterému nikdo neřekne jinak než Koláč, když se nejlépe orientoval ve skrumáži v pokutovém území Kopaniny a chumel bránících i útočících hráčů propálil tvrdou ránou až do sítě soupeře a vstřelil tak svůj premiérový gól.

Utkání tak skončilo zaslouženou remízou a Tempo v úvodních třech utkáních získalo sedm bodů, i když nastoupilo proti druhému a třetímu týmu tabulky.