Ml. dorost: Po výborném začátku nečekaný zlom

Autor: Dalibor Votava <votava.dalibor(at)nivo.cz>, Téma: Mladší dorost, Vydáno dne: 29. 03. 2004

V prvním poločase hrálo mužstvo velmi dobře a svého soupeře prakticky nepustilo na dostřel své branky. Hráči si vytvořili několik velmi dobrých brankových příležitostí a tři branky v síti hostujícího brankáře byly jen slabým vyjádřením velké převahy, kterou jsme v prvním poločase měli.

Hráči velmi dobře kombinovali, byli neustále v pohybu a vyzařovala z nich velká chuť po fotbale a snaha potvrdit poslední velmi dobré výsledky a třetí místo na zimním turnaji ve kterém jsme jako jediné mužstvo přehráli vítěze turnaje mužstvo Braníka a to jednoznačným způsobem.

FC Tempo – Střešovice 4:3 (3:1)

Branky: 21.a 27. Krajčí, 39.Duchek, 63.Rybčak.
ŽK: Trikal P.
FC Tempo: Kubín – Votava, Vohnický, Trikal T., Melichar -Lhota (41. Kuželka), Krajčí, Duchek, Trikal P.(65. Zíma) - Chmelík, Rybčak.

Dvacet minut jsme svého soupeře zamkli na jeho polovině a vytvářeli si jednu brankovou příležitost za druhou. Nejprve zahrozili Mirek Chmelík s Marcelem Duchkem, po nich měl velkou příležitost Ruslan Rybčak, ale ti ještě své příležitosti neproměnili.

Ve 12.minutě nádherně vystřelil nůžkami Pavel Trikal, ale jeho střela jen těsně minula soupeřovu branku. V 15. minutě pak vstřelil po pěkné kombinační akci několika hráčů krásnou branku, která však nebyla pro údajný ofsajd uznána. V 19. minutě se dostal Pavel opět do další vyložené brankové příležitosti, ale nepřehodil vybíhajícího brankáře hostí.

Byl to právě Pavel, kdo byl v prvním poločase naším nejlepším hráčem. Ve 21. minutě jsme se konečně dočkali. Po závaru ve vápně soupeře a přihrávce Rybčaka vstřelil naší první branku Krajčí. Hráči pokračovali v dalším tlaku, který vyústil ve 27. minutě v druhou branku, kterou vstřelil opět Krajčí po dobře zahraném rohovém kopu Votavou.

V 33.minutě přišla první nenápadná akce soupeře po které skončil míč v rohu velkého vápna na ruce našeho bránícího hráče a kopala se penalta, kterou soupeř bezpečně proměnil.

Hráči však dokázali ještě do poločasu zvýšit své vedení na dvě branky, když ve 39. minutě po další rychlé akci a přihrávce Melichara běžel Duchek od poloviny hřiště sám na gólmana hostí a po pěkné kličce zvýšil na 3:1.

Ve druhém poločase nastal v našem výkonu nečekaný zlom. Pod dojmem snadného vedení přestali hráči bojovat, naši hru provázela velká nepřesnost v přihrávkách, snaha po sólování, hra bez pohybu, útočníci snadno ztráceli míče, záloha jakoby chvílemi vůbec neexistovala a krajní obránci přestali úplně podporovat útočnou činnost. Toho dokázal náš soupeř využít a 58. minutě po teči naším obráncem vstřelil branku na 3:2.

Štěstí pro nás, že hned v 63. minutě po krásné kolmé přihrávce prostřelil vybíhajícího brankaře Rybčak a upravil stav zápasu na 4:2. Přišla však další nedůslednost obrany a v 68. minutě soupeř snížil na 4:3. I přesto jsme měli ve druhém poločase několik brankových příležitostí, především Chmelík, ale ani jednu jsme již nevyužili.

Po velmi dobře sehraném prvním poločase jsme ve druhém naprosto zklamali. S výkonem ve druhém poločase nemůžeme pomýšlet na postup do přeboru.