Mladší žáci: Soupeř udržel krok pouze v první polovině

Autor: Jiří Formánek <jiri.formanek(at)caramba.cz>, Téma: Mladší žáci, Vydáno dne: 03. 04. 2004

V druhém jarním mistrovském utkání jeli mladší žáci do Holešovic, kde má svůj stadion Lokomotiva Vltavín, která se pohybuje v dolní polovině tabulky.

Proti Lokomotivě vyběhla na hřiště stejná základní jedenáctka jako proti Horním Měcholupům s vědomím, že o poločase bude muset střídat Dominik First, který odjížděl na atletické soustředění se školou.

Stejně jako v podzimním utkání byl u všeho podstatného Tomáš Hlavík, který na podzim vstřelil tři branky, tentokrát na dvě úvodní branky Tempa přihrál.

Lokomotiva Vltavín - FC Tempo 1:5 (1:2)

Branky: 23., 48. a 54 Hakl, 15. a 50. Heráň
ŽK: Šulc.

FC Tempo: Flaks – Čermák, Procházka, Balun, Hlavík – First (30. Houška), Šulc, Heráň, Vu (45. Figel) – Hakl, Lana(51. Patejdl).

V úvodu utkání se do šancí dostali Hakl s Heráněm, ale až do poloviny prvního poločasu se hrálo bez branek.

Domácí podávali sympatický fotbalový výkon a měli ve svém středu několik fotbalových individualit a především hra dopředu napovídala, že mužstvo Lokomotivy dlouho v dolní polovině tabulky nezůstane.

V polovině prvního poločasu zahrával z levé strany roh Tomáš Hlavík a posadil ho přímo na hlavu Petra Heráně, který si naběhl na přední tyč 0:1.

O čtyři minuty později byl stav utkání opět nerozhodný, kdy volný přímý kop ze vzdálenosti dobrých 25 metrů skončil za zády bezmocného Petra Flakse 1:1.

Sedm minut před koncem poločasu opět zahrával volný přímý kop Tomáš Hlavík, ten hlavou prodloužil Petr Heráň a míč akrobaticky do sítě dopravil Lukáš Hakl 1:2.

Do druhého poločasu nahradil Dominika Firsta, který odehrál výborný poločas, Václav Houška. V polovině poločasu druhého přišel na hřiště Jan Figel, který nahradil Viet Anh Vu.

Ve 48. minutě se podruhé v zápase prosadil Lukáš Hakl, který po rohu Petra Heráně propálil vše co mu stálo v cestě 1:3.

Dvě minuty poté se po rohu Hlavíka k odraženému míči se štěstím dostal Petr Heráň a jeho nepříliš prudká střela skončila za zády brankáře domácích 1:4.

Definitivní tečku za utkáním udělal šest minut před koncem Lukáš Hakl, který si naběhl na dlouhý výkop Petra Flakse a vstřelil svoji třetí branku v utkání a docílil tak hattricku 1:5.

Autem nás na utkání dovezli: Čermák, First, Hlavík, Šulc