Zvrat zařídil hattrickem Dedek: FC Tempo – Aritma 4:1

Autor: Jiří Formánek <jiri.formanek(at)caramba.cz>, Téma: A muži, Vydáno dne: 12. 04. 2004

Po prohraném derby na Cholupicích přivítali v tomto kole pražského přeboru muži Tempa, poprvé v jarní sezóně na horním travnatém hřišti, soupeře z Vokovic. Aritma v zimní přestávce výrazně omladila svůj kádr a sází především na své odchovance.

V základní sestavě se po zranění znovu objevil ve středu zálohy Nechvíla. Tomáš Vích, který v době jeho zranění nastupoval na jeho místě, se posunul do útoku vedle kapitána Dedka.

Na lavičku se posadil ještě nedoléčený Březina, který v týdnu absolvoval pouze jeden trénink, Havlas se zranil při utkání staršího dorostu a Radek Budák zotavující se po autonehodě se do tréninku zapojí až tento týden.

FC Tempo Praha – Aritma Praha 4:1 (0:1)

Branky: 55., 64., a 76. Dedek, 52. Nechvíla - 45. Klíma.
Rozhodčí: Žuček - Fišer, Kutiš.
ŽK: Červený, Klíma.
FC Tempo: Socha – Netušil, Vrba, Vrzal, Soumar - Hurka, Trusina, Nechvíla (80. Havel), Žalud – Dedek (75. Hlavička), Vích (61. Filip).
Na lavičce: Kuchař, Březina.

V úvodu utkání si obě dvě mužstva zvykala na menší rozměry hřiště. Aritma se snažila do domácích zakousnout, ale hra se odehrávala především ve středu pole, kde se spíše bojovalo, pohledný fotbal v první polovině nebyl moc k vidění.

V 18. minutě se do první vážnější šance dostal Nechvíla, který po narážečce pálil těsně vedle, ale jeho čas měl ještě přijít. Po třiceti minutách se k pěkné střele z otočky dostal Dedek, ale byl z toho pouze roh, po němž pálil Trusina těsně vedle.

Šok pro domácí přichystal minutu před poločasem hostující Klíma, nejlepší hráč hostů, který se prosmýkl středem obrany a míč poslal podél vyběhnuvšího Sochy - 0:1.

Po poločase převzali domácí aktivitu a ta byla po zásluze odměněna. V sedmé minutě hodil Martin Vrzal aut a odpovědnost na sebe vzal Václav Nechvíla, který svou individuální akci mazácky zakončil a vyrovnal na 1:1.

Průběžný stav se měnil opět o tři minuty později, dlouhý míč od Martina Vrzala z vlastní poloviny prodloužil hlavou Václav Nechvíla a doputoval k Hurkovi a Netušilovi. V následné skrumáži se nejlépe orientoval Petr Dedek, který nadvakrát dopravil do sítě a strhl vedení na stranu domácích - 2:1.

Po šedesáti minutách hry nahradil na hrotu útoku Petr Filip Tomáše Vícha. Po minutě fauloval Martin Vrzal pronikajícího Klímu v pokutovém území. Následně nařízený pokutový kop však brankář Michal Socha nadvakrát zlikvidoval a hned z následného dlouhého výkopu, který prodloužil střídající Filip, který byl na hřišti necelou minutu, zvýšil vedení Tempa na bezpečných 3:1 opět Petr Dedek.

Patnáct minut před koncem zápasu střílel Trusina, ofsajdová past Aritmy sklapla naprázdno a Petr Dedek završil svůj hattrick - 4:1.

V závěru utkání se nádhernou akcí blýskl Jiří Hlavička, který svou individuální akcí udělal z obrany Aritmy malé žáčky, když čtyři z nich jednoduše obešel, ale jeho zakončení chyběla razance.

Tempo otočilo nepříznivě se vyvíjející utkání a připsalo si další tři důležité mistrovské body a posunulo se v tabulce na deváté místo.