Ml. dorost: Ztráta v předposlední minutě

Autor: Dalibor Votava <votava.dalibor(at)nivo.cz>, Téma: Mladší dorost, Vydáno dne: 13. 04. 2004

Další mistrovské utkání sehrálo mužstvo na domácím hřišti. Za předvedený výkon by se hráči měli stydět. Zápas odehráli bez nasazení a pohybu, výkony jednotlivých hráčů byly alibistické a jejich reakce na oprávněnou kritiku často nepřiměřené.

Zklamali především ti, kteří měli být v tomto zápase oporami.

FC Tempo Praha - Junior Praha B 1:1 (1:0)

Branky: 2.Trikal T..
FC Tempo: Kolařík – Kovář, Vohnický, Trikal T., Melichar - Zíma, Votava, Krajčí, Lhota(41.Trikal P.) - Chmelík, Rybčak.

Zápas se pro nás začal vyvíjet nad očekávání dobře. Již ve 2. minutě centroval přetažený balon do pokutového území soupeře T.Trikal, golman hostí uklouzl a míč skončil k překvapení všech v brance soupeře.

Poté jsme si vypracovali ještě dvě gólové příležitosti, ale v obou případech jsme zaváhali při zakončení. Pak hra upadla do průměru. Soupeř se sice na naši polovinu hřiště dostával jen velmi ojediněle a naši branku prakticky neohrozil, ale hra našich hráčů upadla do stejných chyb.

Sólovánín, alibistickým nakopáváním balonů bez jakékoliv snahy o kombinaci, záloha prakticky neudržela míč a útočníci dostávali jen vysoké nakopávané balony se kterými si obrana soupeře snadno poradila.

Ani ve druhém poločase se hráči nepoučili ze svých chyb a pokračovali ve stejném stylu. Přihrávka po zemi prakticky neexistovala a když se o ní někdo pokusil, tak často velmi nepřesně. Soupeř se stále častěji tlačil na naší polovinu hřiště a začal dost výrazně přehrávat naši zálohu. I přes optickou převahu soupeře, to byli naši hráči, kteří si vypracovali dvě další gólové příležitosti, ale váháním v koncovce jsme o ně opět přišli.

Jediným výsledkem naší malé snahy byla nastřelená tyč M. Votavou v 75. minutě. A tak zákonitě přišel trest. V 79. minutě využil soupeř zaváhání ve středu obrany a vyrovnal na 1:1. Nutno uznat, že zaslouženě.

Za výkon v zápase je možné pochválit jen L.Vohnického a K.Kováře, kteří jako jediní prokázali nasazení v osobních soubojích, rychlost a dravost.