St. dorost: Vyřazení z Poháru PFS

Autor: Ondřej Havlas <havli(at)e-sports.cz>, Téma: Starší dorost, Vydáno dne: 15. 04. 2004

První pořážka staršího dorostu v sezóně 2003/04 přišla v osmifinále poháru PFS. Bohužel los nám přidělil vedoucí celek pražského přeboru. Admira/Slavoj byla nad naše síly a po vyrovnané první půli nás nakonec porazila 4:1. Branku za Tempo vstřelil Jakub Novosad.

V osmifinále Poháru PFS domácím chyběl kanonýr Havlas, stabilní člen základní sestavy Slavíček a gólman Krčmař. I proto musel mužstvu pomoc Lukáš Vohnický z mladšího dorostu. A přes něj také vedla první šance hostí. Hned ve třetí minutě se hostující hráč dostal ke střele, ale minul bránu. Tempo o sobě dalo vědět až na konci deváté minuty, zato pořádně. Patera rozehrával rohový kop, balón se po zemi dostal až ke Krumlovi a gólman Strnad měl s jeho tvrdou střelou k tyči plné ruce práce. Ve 13. minutě však už šel vedoucí celek pražského přeboru do vedení. Hostující útočník se ocitl nikým neobtěžovaný ve vápně a prostřelil Theodora. Ten si na míč sice sáhl, ale změnit směr míče už nedokázal. O minutu později se situace opakovala téměř jako přes kopírák s tím rozdílem, že tentokrát Theodor vyrazil střelu na roh.

V 17. minutě, po dalším rohovém kopu Admiry, se k míči dostal hráč čekající na hranici vápna na odražený balón, jeho střela ale mířila vysoko nad. Ve 22. minutě Albl tvrdě napadal hostující obránce, svým důrazem si vybojoval míč a tvrdou střelou prověřil gólmana hostí, ten byl bezchybný. O několik málo okamžiků vyslal milimetrovou přihrávku Patera na nabíhajícího Novosada a ten s klidem sobě vlastním překonal brankáře Strnada - 1:1. O čtyři minuty později trestuhodně minul balón při odkopu Vohnický, k balónu se dostal útočník Admiry, ale nabídnutou příležitost zahodil. Ve 31.minutě mohli jít domácí do vedení. Albl v souboji s gólmanem uplatnil svůj důraz, Strnad na hranici pokutového území vyrazil balón k Vildmanovi a ten obloučkem minul bránu Admiry. O dvě minuty později ohrozila Admira soupeře opět po rohovém kopu. Hlavička hostujícího hráče však mířila mimo bránu. Za chvíli se k hosté dostali do další příležitosti, ale s lehkou střelou z blízkosti si Theodor poradil. Tři minuty před koncem poločasu rozehrál přímý kop Vohnický. Z jeho krásného centru však Dvořák jen hlavičkoval vedle.

Zápas byl zcela otevřený a Tempo během celé první půle statně odolávalo favoritovi a do druhé půle mohlo jít se značným sebevědomím. Jenže Admira záhy domácí vrátila zpátky do reality. Tři minuty po začátku druhé půle hodili hosté aut až do pokutového území, kde se hráč Admiry s míčem otočil a prostřelil vybíhajícího Theodora - 1:2. Za několik okamžiků však mohlo být vyrovnáno. Dvořák zahrával z poloviny hříště přímý kop. Jeho vysoký balón Strnad trestuhodně podběhl a Vildman z téměř nulového úhlu trefil jen tyč. V 58. minutě se domácím po střetu s hráčem zranil Honza Patera, jakoby Tempo těch zranění nemělo už tak dost, na jeho místo tak přišel Petr David. O minutu později se dostal do stoprocentní šance hostující útočník, jeho snahu však překazil ofsajd. V 68. minutě dostal krásný balón Kruml, stál sám před gólmanem, jenže než si balón zpracoval, tak se dostal do velkého úhlu a z vyložené šance vytěžil jen roh.

V 72. minutě musel Theodor vzniklou situaci řešit vyběhnutím z branky, fauloval protihráče, dostal žlutou kartu a hosté zahrávali přímý volný kop asi z 18 metrů. Hráč Admiry jej provedl brilantně a svou střelu umístil přesně k tyči - 1:3. Za minutu přidali hosté ještě čtvrtý gól po tvrdé střele útočníka hostí, a sebrali tak Tempu veškeré naděje na překvapivý postup. Admiře narostla křídla a dostala se do další šance. Hostující útočník utekl obráncům Tempa po pravé straně hřiště, ale jeho střela na vzdálenější tyč mířila mimo. Deset minut před koncem přidala Admira i pátý gól, ten však nebyl uznán pro ofsajd. V 82. minutě mohl ještě výsledek zmírnit Jakub Novosad, ale s jeho střelou si gólman Strnad poradil. Šest minut před koncem nechala domácí obrana v klidu hlavičkovat ve vápně hráče Admiry, ten však minul vzdálenější tyč. O minutu později ještě zkoušel štěstí Dejl, jeho střele však chyběla razance. Dvě minuty před koncem zápasu si připsal poslední zákrok Theodor poté, co vyřešil závar před vlastní bránou. A v poslední minutě mohl ještě výsledek zkorigovat Dvořák, jeho střela hlavou však našla jen náruč gólmana Strnada. Admira tak zaslouženě postoupila do dalších bojů Poháru PFS.

Sestava FC Tempo: Theodor – Klouda (78. Semela), Drahonínský, Dvořák, Vohnický – Kruml (80. Skála), Patera (58. David), Dejl, Novosad – Vildman, Albl (86. Souček).