Ml. dorost: Po výborném výkonu vysoká výhra

Autor: Dalibor Votava <votava.dalibor(at)nivo.cz>, Téma: Mladší dorost, Vydáno dne: 26. 04. 2004

Zápas o první místo v tabulce byl velmi vyrovnaný a jeho výsledek úplně neodpovídá poměru sil na hřišti. Slavoj přijel na naše hřiště se snahou uspět. Přesto bylo vítězství domácích zasloužené, protože kromě fotbalových schopností vložili do zápasu i něco navíc.

FC Tempo Praha - Slavoj Podolí 5:2 (2:1)

Branky: 31. a 58. Trikal T., 25. Krajčí, 41. Votava, 79. Lhota
FC Tempo: Kolařík – Kovář, Vohnický, Trikal T., Melichar - Votava, Duchek, Krajčí, Trikal P. - Kuželka (60. Lhota), Rybčak.

Zápas se pro nás začal vyvíjet poměrně dobře. Již ve 2. minutě měl po centru Votavy dobrou střeleckou pozici Trikal T., ale hlavou míč dobře netrefil. V 8. minutě po pěkné akci trefil boční síť Kuželka. Pak přišel trest. V 10. minutě po jedné z mála chyb dobře fungující obrany zapomněli hráči pokrýt nabíhajícího protihráče a po jeho přesné hlavičce jsme prohrávali 0:1.

Chvíli hráčům trvalo, než se z obdržené branky oklepali. Naši snahu po úspěchu korunoval ve 25. minutě Duchek po přihrávce Krajčího a špatně zahraném ofsajd systému soupeře vyrovnal na 1:1. Poté se hráči stále častěji tlačili do útoku a vytvořili si několik slibných příležitostí a jednu z nich ve 31. minutě po centru Votavy proměnil hlavou Trikal T. v naše vedení 2:1.

Nástup do druhého poločasu se nám vydařil náramně.Ve 41.minutě využil nedorozumění obrany soupeře Votava a střelou levou nohou přesně k tyči zvýšil naše vedení na 3:1. Soupeř zvýšil obrátky a jeho záložní řada začala přehrávat tu naši. V těchto chvílích je nutno nejvíce ocenit hru celé obrany v čele s Tomášem Trikalem, která statečně odvracela všechny nájezdy hostů.

A byl to právě Tomáš, který měl během zápasu na starost nejlepšího hráče soupeře a zhostil se svého úkolu velmi dobře. Pak však začal úřadovat nepřesný a úzkostlivý hlavní rozhodčí. V 50.minutě odpískal naprosto vymyšlenou penaltu proti Tempu, kterou soupeř využil ke snížení na 3:2, aby pak tuto situaci na druhé straně kompenzoval v 58. minutě a Trikal T. se také nemýlil a upravil stav na 4:2. Nenechal hráče obou stran hrát fotbal, neustále přerušoval hru, pravidla o výhodě a mrtvém ofsajdu mu zřejmě nejsou vůbec známa. Zápas o první místo v tabulce by si zasloužil podstatně kvalitnějšího rozhodčího.

V dalším průběhu byly šance na obou stranách, ale hráči obou mužstev byli v koncovce buď málo důrazní nebo chybělo i trochu štěstí. Naší největší příležitost neproměnil v 70. minutě Lhota. Vše si však Vojta vynahradil v 79. minutě, kdy po dalším zaváhání obrany soupeře a spolupráci s Rybčakem završil skóre velmi dobrého zápasu na 5:2.

Všem hráčům je nutno za jejich výkon poděkovat, že i ve chvílích kdy se jim hra nedařila a soupeř měl převahu, bojovali naplno o co nejlepší výsledek až do konce zápasu.