St. dorost: K desítce stačilo proměnit penalty

Autor: Ondřej Havlas <havli(at)e-sports.cz>, Téma: Starší dorost, Vydáno dne: 26. 04. 2004

FC Tempo  -  FK Újezd n. Lesy
8:2 (3:1)

Vildman ve třicáté a Novosad v šedesáté minutě neproměnili penalty, jsou tak hlavní viníci toho, že na kontě vstřelených branek Tempa nejsou dvě cifry.

Osm branek si mezi sebou rozdělilo pět hráčů. Vildman, David a Havlas vstřelili po dvou brankách a Albl s Krumlem přidali po jedné. Tempo se tak dočkalo nejvyššího vítězství na jaře.

Branky: 7.a 90. Vildman, 18. a 64. David, 65. a 69. Havlas, 36. Albl, 71. Kruml - 14. Sochovič, 76. Novák.
FC Tempo: Theodor – Slavíček, Nechvíla (67. Drahonínský), Dvořák, Klouda – Kruml, Dejl, Vildman, Novosad – Albl (54. Havlas), David.

Zápas se hrál na poměrně měkkém terénu, ani to však Tempu nezabránilo v tom, aby si s chutí zastřílelo. Domácí o sobě dali vědět hned v první minutě. Po rohu Petra Davida se k balónu dostal Dvořák, ale jeho střela mířila vysoko nad bránu hostů. Na první branku však diváci dlouho nečekali. V sedmé minutě centroval z pravé strany Vildman, k překvapení všech však balón krásné zapadl do sítě a „Vily“ otevřel účet zápasu. O pět minut později Novosad svým důrazem vybojoval balón, přihrál Alblovi, a jeho střelu z hranice velkého vápna gólman hostí vyrazil na roh. Ve 14. minutě však Újezd z ojedinělé akce srovnal. Hostující hráč střelou z osmnácti metrů přehodil Theodora a začalo se znovu. Na branku hostí se však i nadále valil jeden útok za druhým. V 17. minutě zkoušel štěstí Kruml, jeho střele však chyběla razance. O minutu později už zase domácí vedli. Vildman z dobrých 25 metrů trefil břevno, balón se odrazil k Davidovi a ten hlavou rozvlnil síť branky podruhé. Ve 22. minutě střílel z hranice vápna Dvořák, jeho střela se ale nevešla do brány. O chvíli později hostující gólman trestuhodně podskočil balón, jenže Vildman ze vzduchu jen přestřelil hostující branku. Ve 30. minutě centroval do vápna Albl, hostující obránce hrál podle rozhodčího rukou a na světě byla penalta. Vildman však odmítl zvýšit náskok Tempa na uklidňujících 3:1 a balón poslal vysoko nad.

O dvě minuty později kopali domácí přímý volný kop z hranice velkého vápna. David ale vysoko přestřelil. Ve 36. minutě přišel pro domácí kýžený třetí gól. Zařídil ho Martin Albl šikovnou střelou podél gólmana. Tempo tlačilo dál a bylo jen otázkou času, kdy dostanou hosté další góly. V první půli se ještě dostal dvakrát ke slovu Petr David. Ale jeho střela hlavou po centru Vildmana neskončila v bráně. A o minutu později mu zas chyběl krok k zakončení. Za chvíli zkoušel štěstí z dálky opět Vildman, tentokrát však mířil mimo. Tři minuty před koncem poločasu ještě málem zbořil branku Dvořák poté, co trefil břevno.

Začátek druhé půle byl však trošku vlažný a chvíli trvalo, než se začalo opravdu hrát. Šanci měl až v 51. minutě Vildman, jeho střelu gólman vyrazil na roh. Ten zahrával Dejl a Novosad hlavou minul branku. O chviličku později vyzkoušel další střelu z dálky Dvořák, ani tentokrát však netrefil bránu. V 60. minutě po spolupráci s Krumlem mířil Vildman opět mimo. O minutu později Havlas sám před gólmanem ve skluzu trefil jenom balón do gólmana. Vzápětí však ve vápně upadl a Tempo kopalo druhou penaltu. Novosad však do jisté míry napodobil Vildmana. Na první pokus branku trefil, jenže gólman balón vyrazil, naštěstí k Novosadovi, ten ale prázdnou bránu trestuhodně přestřelil. V 64. minutě už se diváci dočkali gólu. Vildman poslal balón za obranu, kde se k němu dostal David a šikovně zakončil - 4:1. O minutu později předvedl nádherný průnik po pravé straně Novosad, přihrál před bránu po zemi Havlasovi a ten si s míčem už věděl rady - 5:1. O čtyři minuty později předvedl kličkovanou ve velkém vápně Kruml, vystřelil a vyražený míč od gólmana doklepl do branky Havlas - 6:1. Vzápětí nádherně Novosad poslal do šance Krumla, tomu ale chyběl k míči ještě krok. O minutu později se už ale dočkal. Dvořák s Davidem rozehráli roh nakrátko, druhý jmenovaný nacentroval míč před bránu, kde s k němu dostal Kruml, šikovně přehodil gólmana a zvýšil už na 7:1. Tempo však zapomínalo na obranu, a tak se hosté dostali do přečíslení. Ve vápně Klouda překřížil cestu jednomu z útočníků a rozhodčí písknul penaltu. Hráč Újezdu nenapodobil domácí střelce a bez problému proměnil - 7:2. Deset minut před koncem kopal Petr David roh a Novosad hlavou přestřelil bránu. O minutu později vystřeli z velkého úhlu Havlas, gólman střelu vyrazil ke Krumlovi, ten ale přestřelil bránu. V 82. minutě zahrál krásný centr Klouda a Jakub Novosad hlavou jen přestřeli bránu. Zakončil tak svůj koncert neproměněných šancí. Připravil však pátý gól a prsty měl i v několika šancích spoluhráčů. Za svoji snahu a píli by si minimálně jeden gól zasloužil. O minutu později obešel dva hráče na pravé straně obránce Slavíček, jenže sám před gólmanem trošku zbrkle zakončil a trefil jen gólmana. Kdo skóre načal, tak ho také uzavřel. V 90. minutě, po přihrávce Dvořáka, Vildman zkušeně překonal gólmana hostí a uzavřel na konečných 8:2.