Bod z Radotína je ztrátou: Radotínský SK – FC Tempo 2:2

Autor: Jiří Formánek <jiri.formanek(at)caramba.cz>, Téma: A muži, Vydáno dne: 01. 05. 2004

Tempo získalo na hřišti Radotína cenný bod, který bude v konečné tabulce důležitý, ale hráči i realizační tým těžko skrývali zklamání po závěrečném hvizdu rozhodčího Fišera, protože tři body byly velice blízko a domácí mužstvo bylo tentokrát k poražení.

Do utkání nemohl nastoupit Radek Soumar, který během týdne prodělal virózu a své spoluhráče přišel pouze povzbudit do ochozů a tak místo něho - na post pravého krajního obránce - nastoupil Jiří Hlavička.

Hurku na hrotu útoku nahradil Nechvíla, jehož zdravotní stav se zlepšil a do středu zálohy se posunul Tomáš Vích. Na lavičku, se po dlouhé době zaviněné zraněním, posadil Jiří Valášek.

Radotínský SK - FC Tempo Praha 2:2 (0:1)

Branky Tempa: 38. Nechvíla, 50. Dedek.
Rozhodčí: Fišer – Dobrý, Stumpf.
FC Tempo: Socha – Hlavička, Vrba, Vrzal, Netušil – Glos (68. Hurka), Trusina, Vích, Žalud (86. Budák) – Dedek, Nechvíla (76. Filip).
Na lavičce: Kuchař, Komorník, Trnka, Valášek.

Úvodní minuty patřily Tempu, což na Radotíně není zrovna obvyklé. Domácí začali hodně pasivně a čekali co předvedou hosté. Tempo si na začátku utkání zvykalo na větší rozměry hřiště a zatlačilo Radotín na jeho vlastní polovinu.

O první vážné ohrožení branky domácích se postaral Jiří Žalud. V desáté minutě prošel individuálně středem Vladimír Glos a byl faulován. Míč z hranice 22 metrů z následného volného přímého kopu napálil Jiří Žalud do tyče.

Ve 14. minutě vyšla Tempu kombinace ve středu pole, Petr Dedek vyběhl z ofsajdové pozice a Tomáš vích střílel z hranice velkého vápna těsně vedle branky domácího Chadimy.

Ve dvacáté minutě si opět středem našel cestu Vladimír Glos a z následného závaru neposlal míč do sítě domácích ani natřikrát Václav Nechvíla. Po této šanci se hra vyrovnala a hrálo se nepříliš pohledné utkání, kde Tempo mělo platonickou převahu bez výraznější šance.

Sedm minut před poločasem prošel po levém křídle Nechvíla a dostal se do nulového úhlu, přesto vystřelil a míč skončil k velkému překvapení všech v brance Radotína 0:1.

Nástup do druhého poločasu měl Radotín razantní. Už v první minutě prošel po levém křídle záložník domácích a jeho centr a následná dorážka Dvořáka skončila v síti Tempa 1:1.

Stav utkání se změnil hned o čtyři minuty později. Nechvíla byl u pravého rohového praporku důrazný a jeho střílená přihrávka našla před brankou Petra Dedka, který neomylně vsítil vedoucí branku hostů 1:2.

V desáté minutě druhé poločasu se vyznamenal Michal Socha v brance Tempa, který chytil tvrdou střelu z dvaceti metrů a vyrazil ji na roh. Z následného roku s Radotín dostal do šance, ale dorážka skončila mimo.

Pak už zaujalo jenom kopnutí domácího hráče kopačkou do obličeje na zemi ležícího Jiřího Žaluda v přerušené hře, což rozhodčí Fišer zcela nepochopitelně neocenil červenou kartou, ale nechal pokračovat ve hře.

Domácí v závěru utkání přidali a Tempo začalo bránit jednobrankové vedení. Sedm minut před koncem utkání předvedl Radotín hezkou kombinaci a otevřel prostor na pravé straně, kam si naběhl hráč domácích Vrabec a srovnal na konečných 2:2.

Tři body pro Tempo mohl zařídit v poslední minutě střídající Josef Hurka, ale jeho stržení, v poslední minutě utkání před hranicí pokutového území, tváří v tvář brankářovi Chadimovi, nechalo rozhodčího Fišera klidným a tak utkání ukončil za konečného stavu 2:2.