Trusina kradl v Jinonicích: SK Motorlet – FC Tempo 1:1

Autor: Jiří Formánek <jiri.formanek(at)caramba.cz>, Téma: A muži, Vydáno dne: 16. 05. 2004

Defenzivní středopolař Radim Trusina rozhodl svou brankou pět minut před koncem o zasloužené remíze - už jistého postupujícího do divize – Motorletu s hostujícím Tempem. Ukradl tak Motorletu tři body, který doma naposledy ztratil na podzim v šestém kole proti Radotínskému SK. Od té doby ani jednou nezaváhal.

Tempo tak Motorletu překazilo oslavy postupu do divize, které byly plánovány na večer po utkání. Hosté pošesté v řadě bodovali a na jejich kontě je třicet tři bodů, ale přestože jsou momentálně ve středu přeborové tabulky, tak musí stále bojovat o záchranu v soutěži, která je výjimečně vyrovnaná.

SK Motorlet - FC Tempo Praha 1:1 (0:0)

Branka Tempa: 85. Trusina.
Rozhodčí: Kořínek – Kalenda, Konečný.
ŽK: Glos, Hurka, Žalud.
FC Tempo: Kuchař – Hlavička, Vrba, Netušil, Soumar – Glos (60. Žalud), Trusina, Vích, Hurka (80. Vrzal) – Dedek (89. Březina), Nechvíla.
Na lavičce: Socha, Komorník, Filip.

Utkání se hrálo v Jinonicích v průtrži mračen, což komplikovalo oběma mužstvům kombinační hru a individuální ovládání míče, přesto během celého utkání bylo vidět několik pohledných akcí a to na obou stranách.

První střelu na branku Motorletu vyslal v 15. minutě Nechvíla, ale domácího brankáře nijak nepřekvapila. Po půlhodině hry přišla smršť šancí na obou stranách.

Nejdříve se do šance dostal kanonýr domácích Patera, ale jeho stoprocentní šanci Kuchař kryl. Následoval rohový kop a hlavičku domácího útočníka vyhlavičkoval z brankové čáry Glos, který měl velkou motivaci, protože na Motorletu vyrůstal.

O čtyři minuty později zachytil Dedek rozehrávku a řítil se společně s Nechvílou, který nastoupil netradičně na hrotu útoku, na jednoho obránce domácích. Dedkova finální přihrávka na volného Nechvílu byla však v poslední chvíli zachycena stoperem domácích.

Pořádná sprcha pro hosty přišla pět minut po přestávce. Soumar se při obranné hlavičce nedohodl s Netušilem, útočník si poradil s Vrbou a následný centr a hlavička skončila za zády bezmocného Kuchaře - 1:0.

Tempo se začalo tlačit do útoku, ale Motorlet bezpečně kontroloval jednobrankové vedení. Skulinka v obraně se objevila ve dvacáté minutě druhého poločasu, kdy se sám na brankáře řítil Nechvíla, ale domácí obránce ve snaze vypíchnout mu balón zahrál rukou a po červené kartě se šel sprchovat.

Hosté přitlačili Motorlet na jeho vlastní polovinu, ale ten stále vyrážel k nebezpečným protiútokům. Ve 24. minutě sklapla ofsajdová past Motorletu naprázdno, Radim Trusina prošel individuálně, ale v poslední chvíli, tváří v tvář brankáři domácích, si míč ukopl, následnou dorážku poslal Hurka mimo.

O zasloužené vyrovnání se postaral Radim Trusina, který pět minut před koncem utkání prošel středem pole a dostal se na dostřel branky a jeho tvrdá střela levačkou propálila vše, co jí stálo v cestě – 1:1.