Ml. žáci: Velkolepý koncert dirigoval Heráň

Autor: Jiří Formánek <jiri.formanek(at)caramba.cz>, Téma: Mladší žáci, Vydáno dne: 19. 05. 2004

Po zasloužené remíze na Junioru, kde Tempo sahalo – po taktickém a zodpovědném výkonu – na vítězství, přivítali mladší žáci Tempa na domácím hřišti nevyzpytatelného soupeře z Dolních Počernic.

Dolní Počernice se pohybují ve středu tabulky a už v podzimním utkání proti nám nastoupil tým z fyzicky vyspělých hráčů, který však spoléhal na individuální schopnosti některých svých hráčů.

Tempo nastoupilo v obvyklé sestavě, pouze na levé straně zálohy nahradil Burian Vu, který byl mimo Prahu. Svou premiérovou trefou na sebe upozornil střídající Tomáš Patejdl a taktéž premiéru v brance si odbyl Vojta Dalibaba.

FC Tempo – Dolní Počernice 7:1 (1:1)

Branky: 50. a 55. Heráň, 39. a 60. Hakl, 42. Lana, 60. Patejdl, 22. vlastní
ŽK: Hakl

FC Tempo: Flaks P. (52. Dalibaba) – Čermák, Procházka, Balun, Hlavík (50. Patejdl) – First, Šulc (44. Flaks I.), Heráň, Burian (37. Figel) – Hakl, Lana (51. Selichar).

První poločas začali lépe domácí a do první slibné šance se dostali hned v první minutě. Míč přes First a Hakla skončil u Heráně, ale jeho zářivější okamžiky měly přijít později a jeho střela skončila mimo.

Pak se hrálo vyrovnané utkání a v půlce prvního poločasu udělalo Tempo chybu ve středu pole a zatím málo nebezpečný soupeř se ujal překvapivého vedení 0:1. O pět minut později se hosté trefili podruhé, tento krát však do vlastní sítě, kdy po rohu Petra Heráně vymetl jeden z obránců nádherně vlastní šibenici.

Druhý poločas zatlačili domácí hosty na vlastní polovinu a nejdříve po sedmi minutách střílel Lana nad, o minutu později se po dlouhé době trefil Lukáš Hakl, který si naběhl na ideální přihrávku Petra Heráně a z velké dálky a ostrého úhlu propálil brankáře hostů 2:1.

Ve 12. minutě se po rohu Heráně prosadil hlavou Pavel Lana a jen potvrdil svou jarní střeleckou potenci 3:1. Deset minut před koncem utkání si na křížný míč přes celé velké vápno od Tomáše Hlavíka naběhl Heráň a svůj výborný výkon ještě okořenil gólem 4:1.

Heráň se dočkal ještě jedné branky, když pět minut před koncem utkání umě zakroutil rohový kop tak, že skončil přímo v brance za brankovou čarou 5:1.

V poslední minutě se svého prvního mistrovského gólu dočkal Tomáš Patejdl, který z voleje mazácky napálil střílený centr Heráně 6:1. Tečku za utkáním udělal znovu probuzený kanonýr Lukáš Hakl po asistenci koho jiného než Petra Heráně 7:1.