Žalud protrhl střeleckou smůlu: FC Tempo – Střížkov 1:0

Autor: Jiří Formánek <jiri.formanek(at)caramba.cz>, Téma: A muži, Vydáno dne: 22. 05. 2004

FC Tempo  -  Střížkov B
1:0

Tři veledůležité body získalo Tempo v souboji s rezervou Střížkova. Utkání bylo velmi vyrovnané, žádné z mužstev si nevytvořilo výraznější převahu, ale šťastnější byli nakonec domácí, když svou jarní střeleckou smůlu prolomil Jiří Žaludm, a rozhodl tak utkání o šest bodů.

Střížkov nastoupil bez posil z “A“ mužstva, které hrálo v neděli dopoledne a prohrou se hosté definitivně odsoudili k boji o holé přežití v přeboru, což je situace, na kterou není Střížkov zvyklý.

Tempo postrádalo Tomáše Vícha, který pro nemoc své spoluhráče povzbuzoval pouze z tribuny a Vladimíra Glose, který nemohl nastoupit pro čtyři žluté karty. Návrat na přeborový trávník oslavil Jiří Trunečka, po dlouhodobém zranění, výhrou.

FC Tempo Praha – Střížkov B 1:0 (0:0)

Branka Tempa: 53. Žalud.
Rozhodčí: Theimer – Váša, Koller.
FC Tempo: Socha – Netušil, Vrba, Vrzal, Soumar – Hurka, Trusina, Nechvíla (30. Hlavička), Žalud – Dedek, Filip (87. Trunečka).
Na lavičce: Kuchař, Budák.

Během celého utkání se žádné z mužstev nevytvořilo trvalejší tlak a i pohledných akcí bylo jako šafránu. Především hosté působili od první minuty nervózním dojmem a podrážděně reagovali i na každý výrok rozhodčího Theimera.

Do první šance se ve čtvrté minutě utkání dostal Jiří Žalud, který dostal hráče s míčem na levém míče pod tlak, získal míč a postupoval ze strany na branku, ale jeho střela mu nesedla a skončila v ochranné síti.

V 8. minutě se do stoprocentní šance dostali hosté, když domácí zahrávali standardní situaci a Střížkov přešel do rychlého protiútoku, ale Socha samostatný nájezd zlikvidoval a vyrazil střelu na roh.

Po půlhodině hry musel pro zranění odstoupit Nechvíla a nahradil ho Hlavička a mužstvo Tempa přeskupilo své rozestavení.

Do dalších dvou šancí se dostalo Tempo, nejdříve střílel Trusina a jeho střela mířící pod břevno trefila záda uhýbajícího Soumara, který snad jakoby mu nepřál, aby vstřelil další branku. Poté se do šance dostal Žalud a střílel do brankáře a následně obránci odkopli míč do bezpečí.

Druhý poločas začali lépe domácí, v osmé minutě prostrčil přihrávku mezi obránci Dedek a Žalud postupoval z ostrého úhlu na hostující branku. Na jeho nekompromisní střelu pod břevno neměl brankář hostí Pavlík nejmenší šanci – 1:0.

Hra se od vstřelené branky odehrávala především ve středu pole. Tempo pozorně bránilo a Střížkov, který ve druhém poločase více držel míč, se před brankou domácích nemohl prosadit.

Střížkov si ve druhém poločase vytvořil jednu vážnější šanci, sedm minut před koncem nůžky hostujícího útočníka skončily nad. Pak už zaujal jenom teatrální pád zkušeného střídajícího Rosenbergera, který poté, co vystřídal, si pokoušel vymodlit pokutový kop.

Tři minuty před závěrem vystřídal Petra Filipa, který odehrál vynikající utkání, Jiří Trunečka, a konečně se tak vrátil po dlouhém zranění na fotbalový trávník.