Ml. žáci: Vyrovnané derby rozhodl Hakl

Autor: Jiří Formánek <jiri.formanek(at)caramba.cz>, Téma: Mladší žáci, Vydáno dne: 26. 05. 2004

Tři kola před koncem soutěže svedl los proti sobě dva odvěké rivaly – FC Tempo a Libuš. Oba dva celky se pohybují na úplné špici tabulky, Tempo šlo do utkání z druhé pozice, se stejným počtem bodů jako vedoucí Junior, Libuši pak patřila třetí příčka.

Tempo muselo zvítězit, aby si uchovalo naději na postup do první třídy a srovnalo krok bodově s Juniorem, který hrál na Počernicích. Libuš, pokud chtěla zamíchat kartami ve hře o postup, tak také musela zvítězit.

Tempo nastoupilo bez zraněného Dominika Firsta, pro kterého jarní část sezóny už skončila, a tak mohl Tempu pouze držet palce. Na jeho místo se postavil Jan Figel, na levý okraj zálohy se vrátil Vu.

FSC Libuš - FC Tempo 0:1 (0:1)

Branka: 24. Hakl.
FC Tempo: Flaks P. – Čermák, Procházka, Balun, Hlavík – Figel (45. Flaks I.), Šulc (57. Houška), Heráň, Vu (50. Větrovec) – Hakl (59. Selichar), Lana.

Utkání mělo od první minutu svoji kvalitu a bylo vidět, že se utkaly dva celky z popředí tabulky. Prvních deset minut se hra odehrávala především ve středu pole a ani jeden ze soupeřů si nevytvořil územní převahu.

Úvodní šanci utkání si vytvořili domácí, ale míč, který poskakoval ve skrumáži hráčů před brankou Petra Flakse, nakonec obránci Tempa s vypětím všech sil odkopli do bezpečí. Tempo tak přečkalo jednu ze dvou nejvážnějších šancí soupeře.

V 18. minutě prověřil z velké dálky brankáře domácích Petr Heráň, ale jeho volný přímý kop nakonec brankář vyrazil na rohový kop. O šest minut později přišla jediná gólová kombinace zápasu. Tomáš Hlavík rozehrál volný přímý kop, Ondra Šulc prošel s balónem podél brankové čáry, našel před brankou Lukáše Hakl, který si udělal kličku a lavička Tempa mohla vybuchnout radostí, protože jeho následná střela rozvlnila domácí síť – 0:1.

Ve druhém poločase obě mužstva vystřídala, Tempo pozorně bránilo a Libuš se snažila dostat do tlaku, což však hosté nedovolili. Kritická situace přišla osm minut před koncem zápasu. Stejně jako na Junioru zapískal rozhodčí pokutový kop proti Tempu. Tentokrát Tempo mělo větší štěstí, exekutor se zmýlil a jeho střela skončila na břevně.

Tempo nakonec zaslouženě zvítězilo a dále zůstává ve hře o postup. Libuš ještě může Tempu hodně pomoci, protože v příštím kole hraje s Juniorem.