St. dorost: Suverénní postup potvrdil zápas s Chuchlí

Autor: Ondřej Havlas <havli(at)e-sports.cz>, Téma: Starší dorost, Vydáno dne: 27. 05. 2004

SK Chuchle - FC Tempo 0:6 (0:2)
Branky: 10., 40. a 60.Havlas, 72. z penalty Dvořák, 74. David, 86. Trikal.
Tempo: Krčmař – Slavíček, Nechvíla, Dvořák, Semela – Albl, Vildman (76. Drahoninský), Duchek, Klouda (50. Trikal) – Kruml (48. David), Havlas (60. Skála).

Zápas proti Chuchli mohl a rozhodl o postupu staršího dorostu zpátky do přeboru. Velkou zásluhu má kapitán Ondřej Dvořák, který se i po dlouhé době trefil. Hattrickem k vítězství přispěl Ondra Havlas...

Tempo si mohlo v případě vítězství zajistit postup do Pražského přeboru a do zápasu vstoupilo opravdu útočně. Hned ve druhé minutě trefil Duchek tyč a Havlas z bezprostřední blízkosti v pádu přestřelil. O chvíli později centroval z levé strany Duchek a Vildman napálil míč z voleje mimo bránu domácích. V 10. minutě už šli hosté do vedení. Vildman poslal dlouhý balón za obranu na Havlase a ten šikovně přehodil vybíhajícího gólmana - 0:1. V 15. minutě poprvé zahrozili domácí. Po přímém volném kopu hlavičkoval domácí hráč, ale gólman Krčmař zasáhl spolehlivě. O pět minut později zkoušel štěstí Vildman, jenže jeho střela z hranice šestnáctky šla nad branku Chuchle. Za chvíli domácí hráč přehazoval hostujícího gólmana, který vybíhal proti útočníkovi domácích mimo velké vápno, ale jeho oblouček nezamířil mezi tyče. Potom už měli šance jenom hosté. Mezi nejaktivnější hráče patřil Ondřej Vildman. Jeho přímý volný kop gólman domácí vyrazil a o čtyři minuty později si poradil i s jeho prudkou střelou z hranice velkého vápna.

Po půlhodině hry se na útočný výlet vydal Slavíček, centroval před bránu a Havlas hlavou minul bránu domácích. O chviličku později opět zahrávali hosté přímý volný kop. Vildman přesně našel Dvořáka, jenže ten hlavou přestřelil. Ve 40. minutě přidalo Tempo uklidňující druhý gól. Kruml našel typickou českou uličkou Havlase, ten obešel gólmana a rozvlnil síť podruhé - 0:2.

Hostům chvíli trvalo, než se dostali v druhé půli zpět do tempa. První náznak šance byl v 53. minutě po faulu na Duchka při přímém volném kopu. Dvořák trefil jenom zeď. O chviličku později se do šance dostával Vildman, jenže gólman Chuchle byl tentokrát rychlejší. V 59. minutě šel Albl sám na gólmana, ale tentokrát selhal. O minutku později dokončil Havlas hattrick. Do prázdné brány dorazil střelu Duchka. Po vstřelení branky byl vystřídán Michalem Skálou, který po několika vteřinách pobytu na hřiště vstřelil branku, ale jeho gól nebyl uznán. Chuchle měla největší šanci v 64. minutě. Krčmař vyběhnutím proti útočníkovi balón jen zpomalil, ale Slavíček zasáhl včas a balón zastavil před brankovou čarou. O pět minut později centroval zprava Martin Albl, Vildman se ocitl sám před gólmanem, ale míč napálil jenom do něj. V 72. minutě srazil domácí gólman v pokutovém území Petra Davida a na světě byla penalta. Dvořák s hodně velkou dávkou štěstí proměnil - 0:4. O dvě minuty později zvýšil na 0:5 Petr David. Deset minut před koncem se do šance dostal Trikal, ale jeho pokus gólman vyrazil. Štěstí zkoušel i Nechvíla, který se po střídáni Drahoninského za Vildmana posunul na střed hřiště, jeho střele chyběla razance. Sedm minut před koncem se do poslední šance dostala Chuchle. Přímý volný kop domácích gólman Krčmař vyrazil na roh. V 86.minutě se přece jenom dočkal Trikal. Po přihrávce Dvořáka ve své druhé šanci nezaváhal a uzavřel účet zápasu na 0:6.