Autor: Ondřej Havlas <havli(at)e-sports.cz>, Téma: Starší dorost, Vydáno dne: 29. 05. 2004

FC Tempo Praha    -  PSK Union Praha
1:1 (1:0)

Branky: 7. P. Trikal - 57. Tesař.
FC Tempo: Krčmař – Slavíček, Semela, Dvořák, Klouda (86. Drahonínský) – P. Trikal (84. Skála), Vildman, Duchek (55. Patera), Kruml (64. Albl) – Havlas, David.

Předposlední zápas starších dorostenců se odehrál víceméně zbytečně. Obě mužstva nehrála o nic. Druhý a na jaře suverénní Union už nemá šanci na postup. Tempo má jistou účast v příštím ročníku v přeboru. Taky tomu zápas nasvědčoval....

Zápas prvních dvou mužstev tabulky sliboval pěknou podívanou. Union neztratil v jarní části zatím ani bod a Tempo má za celou sezónu na kontě jedinou porážku. Navíc Tempo už mělo jasný postup do pražského přeboru, a tak v zápase šlo především o prestiž. Lépe začali domácí. Při zmatku v pokutovém území hostů trefil jeden obránce druhého balónem do ruky a rozhodčí nařídil, možná trošku přísnou penaltu. Exekuce se ujal Havlas, pověst kanonýra však tentokrát nepotvrdil a penaltu zahodil. O minutku později už svou chybu napravil. Trikal vybojoval na půlce míč, poslal ho do běhu Havlasovi, ten prošel na pravé straně hřiště, uvolnil se a nacentroval před bránu, kde stál Trikal a otevřel účet zápasu. V 10. minutě měl Union první šanci, jenže hostující útočník z ní vytěžil jen roh. Vzápětí odpověděl další šancí Havlas, ale jeho střelu gólman zlikvidoval.

Tempo hýřilo aktivitou. Kruml utekl po pravé straně hřiště, přes Davida poslal balón na velké vápno nabíhajícímu Vildmanovi a jeho hezká střela však jen těsně minula bránu. Ve 23. minutě kopali hosté přímý volný kop. Vzhledem k výškové převaze hostů si muselo Tempo dávat na tyto situace obzvlášť velký pozor. Útočník hostí po centru hlavičkoval na bránu, ale gólman Krčmař vyrazil střelu na roh. O chviličku později, po chybě Semely, se dostal Union do další šance, naštěstí hráč hostí netrefil bránu. Ve 32. minutě centrovali hosté zprava na zadní tyč a hostující hráč jen těsně minul bránu. O tři minuty později šel útočník hostí sám na gólmana, Krčmař však včasným vyběhnutím šanci zmařil. Za chviličku, po ruce Duchka, kopali hosté přímý volný kop asi z 18 metrů. Krčmař si poradil i s touto situací a střelu bez problémů zneškodnil. Dvě minuty před koncem poločasu mohlo Tempo přidat druhý gól, jenže Krumlova branka nebyla pro ofsajd uznána.

Začátek druhé půle se nesl ve znamení opatrné hry z obou stran. Hosté sice zkusily hned z výkopu překvapit gólmana Krčmaře, ale jejich pokus neměl úspěch. V 57. minutě tak přišel blesk z čistého nebe. Hosté zahrávali přímý volný kop, Semela odvrátil míč jen k hráč hostí, který stál úplně sám ve velkém vápně a prostřelil Krčmaře. Ten si na míč sice sáhl ale nezabránil mu v cestě do brány. Domácí mohli bleskově odpovědět. Po přímém kopu Dvořáka hlavičkoval Havlas těsně mimo bránu. V 64. minutě vybojoval Vildman míč, obešel obránce a na hranici šestnáctky vystřelil, ale míč poslal mimo bránu. O chviličku později unikl na levé straně David, nacentroval na Havlase, ten posunul na vápně nabíhajícímu Vildmanovi, ale jeho střele opět scházela přesnost. Vzápětí zas utekl domácím hráč po pravé straně, nacentroval míč po zemi před bránu a Vildman na poslední chvíli ukopl míč nabíhajícímu útočníkovi. V 70. minutě kopalo Tempo přímý volný kop. Ten zahrával David a nabíhajícímu Dvořákovi chyběly k míči centimetry. Za chvíli hostující hráč vzteky sám na sebe rozkopl kbelík s vodou, za což byl odměněn žlutou kartou. A jelikož už jednu měl, musel pod sprchy. Tempo chtělo výhody jednoho muže samozřejmě využít, ale šance se tvořily stěží. V 75. minutě zahrával opět David roh, před bránou našel Dvořáka a ten jen těsně minul pravou tyč hostující brány. O tři minuty později se do velké šance dostal, po autu Slavíčka, Albl, jenže jeho střelu gólman hostí zlikvidoval. Tempo si už žádné velké šance nevytvořilo a hosté se v deseti na nic nezmohli, a tak zápas skončil smírně 1:1. Nutno dodat, že výsledek je zasloužený.