Tři body znamenají jistotu: Řeporyje – FC Tempo 0:1

Autor: Jiří Formánek <jiri.formanek(at)caramba.cz>, Téma: A muži, Vydáno dne: 06. 06. 2004

FK Řeporyje  -  FC Tempo Praha
0:1 (0:0)

Ziskem tří bodů v Řeporyjích, v nepříliš povedeném přeborovém utkání, si muži Tempa zajistili na 99% přeborovou příslušnost i pro příští sezónu a ve zbývajících dvou kolech se mohou soustředit pouze na vylepšení svého postavení v tabulce.

V základní sestavě nastoupil ve středu zálohy Václav Nechvíla, vykartovaného Radima Trusinu, který utkání sledoval pouze jako divák, nahradil na postu defenzivního štítu stejně jako v utkání proti Horním Měcholupům Tomáš Vích.

V obraně dostal před Michalem Netušil přednost Jiří Hlavička a podal, společně se stoperem Vrbou a brankářem Sochou, jeden z nejlepších výkonů jara.

FK Řeporyje - FC Tempo Praha 0:1 (0:0)

Branka: 64. Dedek.
ŽK Tempa: Soumar, Nechvíla, Glos.
Rozhodčí: Váša – Vlk, Hruška.
FC Tempo: Socha – Hlavička, Vrba, Vrzal, Soumar – Glos, Vích, Nechvíla (85. Budák), Žalud – Dedek (75. Trunečka), Hurka (69. Březina).
Na lavičce: Kuchař, Komorník, Netušil, Havlas.

Utkání z mužstvem Řeporyj bylo vždy vyhecovanou záležitostí, ale tentokrát proti Tempu nastoupilo mužstvo smířené se svým osudem, tedy sestupem do I. A třídy. Naopak Tempo si vítězstvím mohlo zajistit setrvání v soutěži i pro příští ročník.

Úvod utkání nasvědčoval tomu, že jasným pánem na hřišti bude hostující Tempo, v úvodních minutách stříleli Glos a Nechvíla. Jedna z největších šancí prvního poločasu přišla v desáté minutě. Míč po rychlé kombinaci putoval přes Hurku, Dedka a Nechvílu, který v ideální pozici našel mezi desítkou a vápnem Tomáše Vích, ale jeho střela šla těsně nad břevno.

Řeporyje vyslaly první propagační střelu na branku Tempa v patnácté minutě, ve třicáté minutě se utěšenou střelou prezentoval Jiří Žalud, ale to bylo už ve chvíli, kdy iniciativu začínali přebírat domácí. Tempo nepochopitelně přestalo hrát a kombinovat a vyklidilo střed pole.

V 37. minutě se hráčům Řeporyj nepodařilo propálit v dobré šanci skrumáž před brankou Sochy a následovala série pěti rohů, ze kterých domácí několikrát zahrozili. Poslední šanci prvního poločasu měl Václav Nechvíla, když po rohovém kopu Vícha hlavičkoval nad.

Nástup do druhého poločasu měli lepší domácí a už v šesté minutě chytil Socha stoprocentní šanci, když zlikvidoval nájezd jeden na jednoho.

Branky se však po dvaceti minutách hry ve druhém poločase dočkalo Tempo, střílený roh Tomáše Vícha z levé strany odhlavičkoval obránce domácích do zad Petra Dedka, od kterého se míč dostal za brankovou čáru a Tempo se ujalo důležitého vedení – 0:1.

Socha musel v průběhu následujících minut řešit dvě ošemetné situace, kdy obrana Tempa dovolila soupeři projít jejím středem. Jenom díky schopnostem Sochy a střelecké impotenci domácích střelců Tempo neinkasovalo.

Deset minut před koncem utkání se dobré šance, po narážečce, kterou vymyslel Nechvíla, dostal střídající Březina, ale brankář domácích se vyznamenal a střelu mířenou na zadní tyč vyrazil.

Tempo se dočkalo vítězství, které mu zajistilo jistotu pro příští rok, ale podalo nejhorší jarní výkon a nebýt zákroků Sochy a dirigenta obrany Vrby, pravděpodobně by odjíždělo z Řeporyj bez bodů a se sklopenou hlavou.