Ml.dorost : Velká převaha přinesla 10 branek

Autor: Dalibor Votava <votava.dalibor(at)nivo.cz>, Téma: Mladší dorost, Vydáno dne: 08. 06. 2004

Po pěkném zápase na Vyšehradě, který se až na zaváhání na přelomu poločasu hrálo v naší režii a které mužstvo vyhrálo 6:2, přišel zápas mnohem snadnější. Povinného vítězství dosáhli hráči v tréninkovém tempu bez většího nasazení. Odevzdaný soupeř se po celý zápas jen úporně bránil a naši branku ohrožoval jen výjimečně. Při větším nasazení a troše štěstí mohlo být branek v tomto zápase mnohem více.

Slavoj Hloubětín – FC Tempo 1:10 (0:4)

Branky: 9., 30 .a 60. Rybčak, 11. a 70. Schmidt, 62.a 79. Trikal T. (oba z penalt), 26. Trikal P., 54. Lhota, 64. Duchek.
FC Tempo: Kolařík – Melichar, Vohnický, Trikal T., Hlavík -Lhota, Schmidt, Duchek, Trikal P. - Chmelík, Rybčak.

Utkání bylo jasnou záležitostí našeho mužstvo, které se kromě vstřelených branek předhánělo v zahazování vyložených gólových příležitostí. Soupeř se často bránil jen za cenu nedovolených zákroků a jedinou branku vstřelil po dvoumetrovém ofsajdu a po úmyslném hraní rukou, které rozhodčí přehlédl.

Skóre zápasu otevřel v 9. minutě Rybčak po pěkné přihrávce od Schmidta. V 11. zakončil Schmidt po přihrávce od Chmelíka naší další rychlou akci. Ve 26. zakončil po akci Trikala T. a pěkném úniku po křídle Chmelíka a jeho přesném centru, střelou do prázdné branky Trikal P. Ve 30. se podruhé v zápase trefil Rybčak po pěkné přihrávce Duchka a upravil poločasový výsledek na 4:0. Do poločasu jsme neproměnili nejméně pět vyložených gólových šancí.

Druhý poločas byl ještě jednoznačnější. Začal však jedinou vážnější akcí soupeře a neodpískaným ofsajdem s úmyslným hraním rukou, po kterém soupeř snížil na 4:1. V 54. zakončil akci Trikala T. a Schmidta střelou do prázdné branky Lhota. Pak zaúřadoval potřetí v zápase Rybčak a v 60. po přihrávce od Duchka vstřelil naši šestou branku. V těchto fázích soupeř zastavoval naše útočné akce jen za cenu faulů a to se mu nevyplatilo. V 62. z penalty zvýšil Trikal T. na 7:1, aby hned v 64. přihrál Duchkovi na osmý gól.

V těchto fázích byla naše převaha drtivá a zákonitě přinesla další branky v soupeřově síti. V 70. se prosadil neúnavně střílející Schmidt a střelecký účet zakončil v 79. z druhé penalty Trikal T. I přes vysoké vítězství není možné nevidět řadu chyb, kterých se hráči během hry dopustili a které by se nám příští týden proti Troji nemusely vyplatit. Velmi dobrý zápas odehráli na levém okraji obrany Martin Hlavík a po celý zápas s velkou chutí hrající Schmidt a Rybčak.