St. dorost: Před oslavou prohrané utkání

Autor: Ondřej Havlas <havli(at)e-sports.cz>, Téma: Starší dorost, Vydáno dne: 09. 06. 2004

Pragis Satalice - FC Tempo Praha 2:1 (1:0)
Branka Tempa: 90. P.Trikal.
FC Tempo: Krčmař – Klouda, Drahonínský (80. Dvořák), T. Trikal, Slavíček – P. Trikal, Vildman, Patera, Kruml (69. Novosad) – Albl, Havlas.

Poslední zápas staršího dorostu v ročníku 2003/2004, nebyl pro hráče moc velkou motivací. Všichni se viděli už někde v ...., kde slaví cíl sezóny.
POSTUP zpátky do PŘEBORU!!!

Po podzimní části to vypadalo, že právě tato mužstva se budou rvát o postup a že tento zápas by mohl být rozhodující. Jenže Satalice nezopakovaly výborné výsledky z podzimu, a tak mělo Tempo už dávno jasný postup. Možná i proto začali domácí lépe. Už v první minutě prověřili domácí Krčmaře střelou z úctyhodné vzdálenosti, gólman Tempa vyrazil balón na roh. Po sérii rohů se nakonec dostal k hlavičce domácí hráč a Klouda zastoupil v bráně Krčmaře, jenže odkopával míč, který už byl za brankovou čarou - 1:0.

Na konci první desetiminutovky se konečně probudili hosté. Vytvořili závar před domácí brankou, z něhož nakonec vytěžil Kruml jen střelu do břevna. Další šance přišla až za dalších deset minut. Albl sám proti gólmanovi poslal míč přímo do něho. Ve 24. minutě vystřelil Havlas po přihrávce Albla, ale jeho střelu gólman vyrazil. O šest minut později měl další šanci Kruml, ale sám před brankářem trefil jen spojnici břevna a tyče. Potom o sobě dali vědět i domácí. Proti střele hráče Satanic však Krčmař zasáhl spolehlivě.

Druhou půli opět začalo lépe Tempo. Albl utekl obráncům, ale v tváří v tvář gólmanovi opět selhal. Za další dvě minuty se po rohovém kopu k hlavičce dostal Tomáš Trikal, jeho střele však scházely centimetry. Satalice však nezůstaly pozadu. Krčmař však včasným vyběhnutím proti hráči domácích situaci zachránil. V 55. minutě unikl všem obráncům po pravé straně Havlas, přihrál Krumlovi, který měl před sebou už jen prázdnou bránu, jenže nedokázal míč zpracovat a vracející se gólman situaci zachránil. Vzápětí vznikl před bránou domácích obrovský závar, ani ten však nikdo nevyužil ke vstřelení branky. V 70. minutě mohly Satalice pojistit svůj náskok. Drahonínský fauloval v pokutovém území a domácí kopali penaltu. Exekuce se ujal domácí gólman, jenže jeho velmi nepodařenou střelu doprostřed brány Krčmař vyrazil. Tempo tlačilo dál a hnalo se za vyrovnáním. Další šanci z přímého volného kopu měl Patera, ale jeho střela jen těsně minula bránu domácích. A tak udeřily Satalice. Domácí se opět prosadili z rohového kopu a zvýšili na 2:0.

V 75. minutě kopalo Tempo rohový kop a Vildman balón z voleje nad bránu domácích. Šest minut před koncem poločasu se do pokutového území prokličkoval Vildman, ale trefil jen tyč. Za dvě minutky měl další šanci Albl, jeho střelu ale gólman vyrazil. Hosté se přece jenom dočkali kýžené branky. Střídající Novosad unikl na pravé straně hřiště, předložil balón Pavlu Trikalovi a ten potěšil všechny fanoušky Tempa a snížil na 2:1. Zanedlouho rozhodčí ukončil zápas a z lavičky hostů i přes porážku začaly bouchat lahve šampaňského a mohlo se slavit až do rána.