Ml.žáci: Fantastická sezóna skončila těsně pod vrcholem

Autor: Jiří Formánek <jiri.formanek(at)caramba.cz>, Téma: Mladší žáci, Vydáno dne: 16. 06. 2004

V právě skončené sezóně 2003/2004 se mladší žáci FC Tempo Praha umístili na druhém místě II. třídy skupiny C, což by bylo před sezónou považováno za fantastický úspěch.

Hráči v soutěži však podávali takové výkony, že až do posledního kola bojovali o postup, který nakonec jen o vlásek unikl, díky prohře v posledním kole s Viktorií Žižkov, která však proti Tempu poslala své A mužstvo, což bylo nad síly fotbalistů z Lhotky.

Statistiky mužstva a hráčů v článku …

Mužstvo

Mladší žáci skončili v II. C třídě na druhém místě a získali v ročníku 2003/2004 celkem 52 bodů - za 17 vítězství, 1 remízu a 4 prohry. Na podzim získali 24 bodů, za 8 vítězství a 3 prohry. Jaro bylo s 28 body úspěšnější – 9 vítězství, 1 remíza, 1 prohra.

Během celé sezóny docílili mladší žáci aktivního skóre 73:23. Se sedmnácti utkáních v devíti utkáních udrželi brankáři Tempa (Petr Flaks a Vojtěch Dalibaba) čisté konto.

Mladší žáci jednou dosáhli dvouciferného výsledku, když 10:0 porazili SEMI Kačerov na jeho hřišti. Dalších vysokých výher dosáhli v utkáních s: SEMI Kačerov 7:0, UMBRO 5:0 a 6:0, Dolní Počernice 7:1.

Mladší žáci také jako jediní měli pozitivní bilanci s Juniorem, který skončil na prvním místě. V domácím utkání ho porazili 2:1, venku remizovali 1:1, když vyrovnávací branku inkasovali deset minut před koncem utkání z pokutového kopu.

Hráči

V této sezóně nastoupilo za mladší žáky 24 hráčů, z toho tři věkem ještě ze starší přípravky (Houška Václav, Flaks Ivo, Čech Erik). Především Vašek Houška by měl být v příští sezóně jedním ze stabilních hráčů základní sestavy. Pouze Lucka Konarovská nenastoupila k žádnému utkání, protože její registrace byla k dispozici až na poslední dvě utkání.

Všechny utkání (22) odehráli Petr Heráň a Lukáš Hakl. O jedno utkání méně (21) odehrál David Balun a ještě o jedno utkání méně (20) odehrál kapitán Jakub Procházka a Martin Čermák.

Nejvíce odehraných minut (1294) měl Petr Heráň. Dalších pět hráčů: Petr Flaks, David Balun, Martin Čermák, Jakub Procházka a Lukáš Hakl odehráli více než 1000 minut.

Nejlepším střelcem mladších žáků se stal Lukáš Hakl, který v 22 utkáních vstřelil 28 branek. Zdatně mu sekundovali Pavel Lana (13) a Petr Heráň (11). Tři branky vstřelili David Balun a Tomáš Hlavík. Dvě a méně branek vstřelili hráči – Jan Figel (2), Václav Burian (2), Šulc Ondřej (2), Dominik First (1), Tomáš Patejdl (1), Milan Větrovec (1).

Mužstvo nedostalo během celého ročníku ani jednu červenou kartu, ale velkým karbaníkem se ukázal být Lukáš Hakl, který na postu útočníka dokázal nasbírat neuvěřitelných devět žlutých karet.