Ztracený zápas otočil Havlas: Štěrboholy – FC Tempo 2:3

Autor: Jiří Formánek <jiri.formanek(at)caramba.cz>, Téma: A muži, Vydáno dne: 26. 07. 2004

Druhým zápasem ve dvou dnech pokračovala zápasová příprava na podzimní část sezóny utkáním s účastníkem pražské I. A třídy, týmem Štěrbohol. Do utkání nastoupil opět tým bez většiny opor, kapitánem byl tentokrát Jiří Trunečka, volno dostal Jiří Valášek a po rozcvičení se rozhodlo, že Vladimír Glos bude šetřit zraněné koleno.

V brance nastoupil v základní sestavě Jan Kuchař, Ondřej Dvořák hrál poprvé v základu a útočný tandem vytvořila dvojice Trunečka – Havlas, zkušený fotbalový matador a dravé mládí.

Tým absolvoval druhé utkání o víkendu a po náročném týdnu se vliv tréninkového procesu projevil více než bylo žádoucí, přesto Tempo dokázalo nepříznivě vyvíjející utkání v závěru otočit.

Štěrboholy - FC Tempo 2:3 (1:0)

Branky Tempa: 70., 74. a 83. Havlas
FC Tempo: Kuchař (64. Tala) – Hlavička (61. Slavíček), Dvořák, Netušil, Soumar – Hurka (64. Klouda), Hrazdíra (57. Žaluda), Trusina, Březina (54. Fetr) – Trunečka, Havlas.

Úvod zápasu se odehrál zcela v režii Tempa, které si během prvních deseti minut vytvořilo několik dobrých příležitostí, ale ani jedna neskončila brankou. Zákonitý trest přišel ve 12. minutě, kdy po ofenzivní standardní situaci chyboval Březina a jedna ze dvou střel Štěrbohol v prvním poločase, která mířila mezi tyče, skončila za zády bezmocného Kuchaře - 1:0.

V 17. minutě se do vyložené šance dostal Havlas, ale střílel do brankáře. Podobně se vedlo i kapitánovi Tempa Trunečkovi, který po rohu Hurky z levé strany mířil hlavou těsně mimo.

Hned o minutu později zakončoval z hranice pokutového území netradičně nohou Trunečka, ale jeho střela šla vedle. Sedm minut před poločasem chtěl svoji chybu napravit Jaroslav Březina, ale střílel v dobré pozici mimo.

Po poločase se opět do šance dostal velice aktivní Havlas, ale jeho střela si cíl prozatím nenašla. Pak Tempo postupně vystřídalo všechny náhradníky a v 65. minutě přišel šok v podobě nařízeného pokutového kopu, když útočník Šťerbohol si chytře hodil míč mezi Dvořáka s Netušilem a upadl v pokutovém území.

Nařízenou penaltu nedávno vystřídavší Radek Tala vystihl, ale bohužel nezlikvidoval – 2:0. V tomto okamžiku Tempo převzalo iniciativu a domácím začaly pomalu docházet síly. Pět minut po penaltě našel Josef Klouda Havlase a ten se tentokrát nemýlil – 2:1.

O minutu později, s chutí hrající Josef Klouda pálil nad, o tři minuty později udělala po odkopu Zdeňka Slavíčka fatální chybu obrana domácích a pro Havlase nebylo nic snadnějšího než srovnat – 2:2.

Patnáct minut před koncem rychle rozehrál aut Martin Fetr a Jaroslav Žaluda pálil v dobré šanci nad. O vítězství rozhodl Havlas, který po centru Josefa Kloudy vystřihl nechytatelné nůžky – 2:3.