Vydařená příprava s divizním týmem: Libiš – FC Tempo 1:0

Autor: Jiří Formánek <jiri.formanek(at)caramba.cz>, Téma: A muži, Vydáno dne: 02. 08. 2004

Ve svém čtvrtém přípravném utkání se muži Tempa utkali s Libiší a sehráli s týmem, který aspiroval na postup do třetí ligy, nečekaně vyrovnanou partii, kterou rozhodla branka po rohového kopu patnáct minut před koncem.

Tempo se opět nemohlo spolehnout na zkušené hráče, a tak dostali příležitost fotbalisté, kteří o svůj post bojují. Absence Vrby, Vrzala, Glose, Nechvíly, Žaluda, Dedka a Trunečky nakonec nebyla tak citelná. Tým podrželi především oba brankáři, Michal Socha šťastně přestál v prvním poločase pokutový kop a nechybělo mnoho a Tempo by si při troše štěstí odvezlo z Libiše cenný přípravný bod.

Utkání splnilo účel a přes některé nedostatky ve hře se potvrdilo, že někteří hráči mají šanci bojovat o místo v základní sestavě.

Sokol Libiš - FC Tempo 1:0 (0:0)

FC Tempo: Socha (46. Kuchař) – Valášek (75. Fetr), Hlavička (46. Hrazdíra), Netušil, Soumar - Hurka (70. Havel), Budák, Trusina, Komorník (82. Slavíček) – Březina (63. Trikal T.), Havlas.

Utkání se hrálo během parného sobotního dopoledne a největším soupeřem obou týmů bylo nepříjemné teplé a dusné počasí, ale i přes tento faktor se hrál útočný fotbal s šancemi na obou stranách.

První poločas byl ze strany Tempa kvalitnější než ten druhý, což však lze říci i o týmu soupeře, který měl k dispozici početnější kádr, což pravděpodobně rozhodlo i o konečném výsledku, protože domácí měli v závěru utkání více sil a nakonec i v poslední čtvrthodině skórovali.

První šance utkání mělo Tempo, ale ani Havlas, ani Komorník brankáře domácího neprostřelili. Trest přišel po nedorozumění stopera Hlavičky s brankářem Sochou ve 23. minutě, když Socha musel faulovat útočníka Libiše, ale nařízený pokutový kop skončil nad brankou Sochy.

Velkou šanci na vstřelení vedoucí branky měl o pět minut později Havlas, který z pravého křídla postupoval sám na branku soupeře, ale opět minul.

V druhém poločase dostali příležitost i všichni hráči z lavičky náhradníků, mezi kterými byl i sedmnáctiletý nadějný dorostenec Tomáš Trikal, který vystřídal Jaroslava Březinu.

Přes šance na obou stranách nakonec inkasovalo Tempo patnáct minut před koncem utkání po rohovém kopu – 1:0.

Tempo si po inkasované brance vytvořilo tlak a dostalo se i do několika šancí. V té nejvýznamnější byl faulován v pokutovém území Havlas, ale přestože bylo utkání během celé své hrací doby řízeno naprosto korektně, píšťalka hlavního arbitra zůstala v této situaci nepochopitelně němá.