Na úvod soutěže krutá porážka se Zličínem

Autor: Libor Koubek <libor.koubek(at)fctempo.cz>, Téma: A muži, Vydáno dne: 18. 08. 2004

FC Tempo  -  FC Zličín
1:4

Vstup do nové sezóny se týmu Tempa nevyvedl. Na domácím hřišti v prvním kole podlehl celku Zličína 1:4, když jedinou branku vstřelil z pokutového kopu kapitán Dedek. Od 58. minuty navíc dohrával bez vyloučeného Glose, jenž viděl dvě žluté karty. Šance k nápravě je hned v sobotu, kdy Tempo nastoupí na hřišti rezervy Xaverova.

Branky: 62. Dedek z penalty - 18. a 57. Čížek, 67. a 77. Svoboda.
Rozhodčí: Vojtěch - Theimer, Koďousek.
ČK: 58. Glos (Tempo).
Diváků: 80.
FC Tempo: Kuchař - Valášek, Netušil (82. Hlavička), Soumar, Žalud (80. Budák) - Glos, Trusina, Nechvíla - Dedek - Havlas (63. Hurka), Trunečka.

Trenérské duo Formánek – Zmatlík provedlo několik korekcí v sestavě. Vzhledem k absenci stoperů Vrby a Vrzala na jejich postu zaskočil Soumar, post levého obránce obsadil Žalud. Tříčlenný útok nastoupil ve složení Havlas – Dedek – Trunečka, z levé strany jej podporoval Nechvíla, zprava Glos.

Po počátečním oťukávání se do první šance zápasu prosadil v 10. minutě Nechvíla, ale tváří v tvář gólmanu Baštovi vystřelil vedle. Hosté zahrozili poprvé v 17. minutě, Kuchař ale bravurně zachránil. Varování obrana Tempa nevzala vážně, lehkovážně přišla o míč a Čížek v 18. minutě dostal hosty do vedení. Do konce prvního poločasu se vyložené šance nerodily, snad jen Trusina mohl využít ke vstřelení branky několika nadějných pozic na hranici šestnáctky. Hosté působili kompaktním dojmem, bylo vidět, že na začátek sezóny jsou dobře rozehraní.

Po změně stran Tempo stáhlo obranu pouze na tři hráče, ale kýžený efekt v podobě tlaku to nepřineslo. Naopak Zličín v 57. minutě využil další mezery v obraně Tempa a Čížek po rychlém protiútoku přidal druhý gól. Vzápětí zbytečně fauloval Glos a viděl poměrně přísnou druhou žlutou kartu a oslabil tempácké řady. Sudí o něm jako o hříšníkovi dobře vědí…

V 62. minutě se Tempo dočkalo první branky v sezóně, snížení na 1:2 a naději na lepší výsledek. Nechvíla přistrčil Trunečkovi, ten byl v pokutovém území faulován a nařízenou penaltu Dedek proměnil.

Za dvě minuty bylo srovnáno! Jenže sudí Vojtěch nakonec Dedkovu branku neuznal. Dosáhl ji rukou, o tom žádná, jenže měla se kopat druhá penalta. Dedek nastavoval hlavu, míč by v pohodě trefil do odkryté branky, jenže zezadu jej jeden z obránců ve vyložené šanci postrčil a kapitán Tempa reflexivně vymrštil ruku. A ještě dostal žlutou kartu…Škoda, sudí Vojtěch jinak zápas odřídil velmi dobře.

V 67. minutě zbytečně vymýšlel Nechvíla, ztratil míč, Netušil jej soupeři nedokázal odebrat a Svoboda dorazil míč do branky. V 72. minutě mohl Nechvíla svou chybu napravit. Po kiksu gólmana Bašty mířil na zcela prázdnou branku hostí, v cestě mu stál jen obránce. Místo střely však volil nesmyslné obhození a míč pak ani nedostihl.

Když v 77. minutě přidal Svoboda čtvrtý gól, o výsledku bylo rozhodnuto. Třígólový rozdíl je pro Tempo poměrně krutým výsledkem, ale Zličín si vítězství zasloužil. Zápas by se vyvíjel jinak, kdyby Nechvíla hned v 10. minutě v jasné šanci uspěl, ale to jsou jen kdyby…

Pozitivní dojem z výkonu hostí kalil jen neurvalý, sprostý a neobjektivní projev trenéra Miroslava Sivy.