Utrápený postup v poháru: Kbely - FC Tempo 1:2

Autor: Jiří Formánek a Libor Koubek <(at)>, Téma: A muži, Vydáno dne: 02. 09. 2004

K utkání prvního kola PFS muži FC Tempo cestovali v nevhodný brzký termín do vzdálených Kbel. Mírně kombinovaná sestava se protrápila k hubenému vítězství 2:1. Do vedení Tempo dostal po změně stran Nechvíla, kapitán Vrba bombou do vlastní sítě vyrovnal a postup zařídil v poslední minutě proměněnou penaltou Žalud. Trenér Formánek s výkonem nebyl pochopitelně pranic spokojen, ale postup je postup a na předvedenou hru se historie neptá.

Ve druhém kole se 15.9. od 17 hodin střetneme s Nebušicemi, ambiciózním týmem I. A třídy, které v prvním kole zvítězily 4:1 ve Střešovicích. Utkání se odehraje na jejich hřišti.

Reportáž uvnitř článku ...

Kbely - FC Tempo 1:2 (0:0)

Branky Tempa: 52. Nechvíla, 88. Žalud z penalty.

FC Tempo: Kuchař - Blümel, Vrba, Trusina, Netušil - Hurka (52. Novosad), Budák, Nechvíla, Žalud - Trunečka, Havlas (52. Dedek).

Utkání prvního kola Poháru PFS se hrálo na kvalitní trávě ve Kbelích, přesto obě mužstva předváděla podprůměrný fotbal, který nelze omluvit ani skutečností, že se utkání hrálo ve všední den.

Aktivnější byli domácí, kteří se chtěli proti účastníkovi přeboru předvést a už ve druhé minutě zahrozili po rychlé akci na pravém křídle, ale centr a následnou nepovedenou střelu Kuchař v brance Tempa kontroloval.

Tempo se probudilo z letargie po dvaceti minutách, když po rohovém kopu střílel nad Trusina, po půlhodině hry se snažil o zakončení Hurka, ale jeho střela skončila vysoko nad, stejně neúspěšně si vedl i o dvě minuty později Nechvíla, který po individuální akci mířil do brankáře.

Nejhezčí a jediná akce, která by v každém normálním utkání stála za zmínku byla ta z 37. minuty. Nechvíla uvolnil Hurku na křídle, ten ideálně odcentroval a Havlas ve vyložené šanci hlavou minul.

Očekávané vedení pro Tempo zařídil sedm minut po poločase Nechvíla, když využil dobrý centr Havlase – 0:1. Poté vystřídal Hurku s Havlasem Dedek s Novosadem a právě Novosad měl slibnou šanci o tři minuty později.

Trestuhodné zaváhání v obraně přinesla 58. minuta, soupeř ve své ojedinělé útočné akci zatlačil Tempo do vápna a míč skončil na tyči, jež však s elegancí sobě vlastní uklidil nechytatelnou ranou Vrba za záda překvapeného Kuchaře – 1:1.

Slabý a bezkrevný výkon pokračoval i po inkasované brance, Tempo sice přitlačilo domácí na vlastní polovinu a ke konci zápasu až do vlastního vápna, ale hře chyběl především pohyb, chuť něco vytvořit a především vůle po vítězství.

O výsledku rozhodla, pro statečně bránící domácí, krutá penalta za jasný faul na Nechvílu dvě minuty před koncem hrací doby. Jejím úspěšným exekutorem se stal Jiří Žalud – 1:2.