Chyby rozhodly o debaklu: H.Měcholupy - Tempo 6:1

Autor: Jiří Formánek a Libor Koubek <(at)>, Téma: A muži, Vydáno dne: 07. 09. 2004

Šestkrát musel míč lovit ze své sítě gólman Tempa Jan Kuchař na hřišti Horních Měcholup. Domácí nás jasně přehráli, navíc naši střelci rozhodně neměli svůj den a zahodili několik jasných šancí. Jedinou branku vstřelil v 70. minutě střídající Jiří Žalud, když snižoval na 1:3.

Tempo nastupovalo do utkání s vědomím, že případná výhra ho může vynést až do čela přeborové tabulky. Stejnou možnost však měly i domácí Horní Měcholupy, které utkání zvládly podstatně lépe a během celého utkání měly, až na desetiminutovku v druhém poločase, zcela pod kontrolou.

Hosté doplatili na individuální chyby jednotlivců a především totální kolaps obrany, která se po odstoupení Vrby pro zranění kotníku a střídání Soumara kvůli tržné ráně na hlavě zcela rozpadla.

SK Horní Měcholupy - FC Tempo Praha 6:1 (2:0)

Branky: 36., 65. a 90. Kočí, 75. a 81. Neumann, 23. Čáp - 70. Žalud.

FC Tempo: Kuchař - Valášek, Vrba (46. Vrzal), Netušil, Soumar (50.Žalud) - Glos, Trusina, Nechvíla, Hurka (54. Havlas) - Trunečka, Dedek.

V úvodu utkání se dvou dobrých šancí dostali domácí, ale nejdříve dobře ukopl míč Netušil a v druhé šanci skončila střela mimo. Tempo zahrozilo v 8. minutě Trunečkou, ale ten kolmou přihrávku od Nechvíly poslal vedle brankáře Toncara, ale i mimo tyče branky.

V 23. minutě přišla trestuhodná chyby obrany, když po rohovém kopu domácích neuhlídala nejmenšího hráče domácích Čápa, který nikým neatakován pohodlně vstřelil hlavou první branku Horních Měcholup – 1:0.

Hosté mohli odpovědět o deset minut později, Trusina našel křížnou přihrávkou za obranu Glose, který svoji ránu nasměroval na rozdíl od Trunečky mezi tyče, ale pohotový brankář Toncar vytlačil míč na tyč.

O tři minuty později rozebrali domácí hostující obranu postupnou kombinací, na jejímž konci byl veterán Kočí, který nedal Kuchařovi v brance Tempa nejmenší šanci – 2:0.

Stejný hráč měl ještě do poločasu dvě šance, ale obě dvě střely ze střední vzdálenosti, které by asi Kuchař jen s obtížemi kryl, skončily jen těsně vedle tyče.

V poločase musel střídat Michal Vrba, kterého nahradil Martin Vrzal a Tempo nesložilo zbraně a už z prvního útoku Tempa mohl snížit Trunečka, když ho Hurka našel centrem, ale jeho slabá hlavička nemohla brankáře domácích překvapit.

Pak přišla pro Tempo další pohroma, Soumar se v hlavičkovém souboji zranil a z jeho hlavy prýštila krev plným proudem, takže ho hned vzápětí nahradil Žalud. Dříve, než se obrana stačila zkonsolidovat, Kuchař chytil stoprocentní šanci. O pár minut později nahradil Hurku Ondřej Havlas.

Ve 65. minutě se domácí prosadili opět po standardní situaci, obrana Tempa odvrátila rohový kop, ale odražený míč trefil ze třiceti metrů Kočí a ten si přes skrumáž hráčů, tečován Hádkem, našel cestu až do sítě Tempa – 3:0.

Po této brance převzalo iniciativu Tempa a výsledek se téměř okamžitě dostavil. Po kombinaci Dedka s Nechvílou se sám na brankáře řítil Žalud a svou šanci využil maximálně – přehodil ukázkově brankáře Toncara – 3:1.

Hned vzápětí se do šance dostal Dedek, ale jeho střela šla mimo. Patnáct minut před koncem rozhodčí pravděpodobně neviděli teč domácího hráče Hřebeského, která však byla zcela prokazatelná, a tento hráč v sobě ani za stavu 3:1 nenašel kousek fair-play, aby se přiznal, což se mu z jeho pohledu vyplatilo, protože z rychle vhozeného autu přišla čtvrtá branka – 4:1.

Do šance se pak dostal Nechvíla, stejně jako Žalud přehazoval, ale byl podstatně blíž, a tak mu jeho pokus nevyšel. Obrana Tempa pracující pod tlakem vyrobila další fatální chybu, když Netušil po autu Žaluda nechal míč za sebou a domácí zvýšili na hrozivých 5:1.

Další nabídnutou šanci spálil Nechvíla a poslední hřebíček do rakve Tempa zatloukl opět Kočí, když míč převzal na hraně ofsajdu a už v nastaveném čase uzavřel účet na 6:1.