Starší žáci: Přes dobrý výkon konec v prvním kole

Autor: Jiří Formánek <jiri.formanek(at)caramba.cz>, Téma: Starší žáci, Vydáno dne: 09. 09. 2004

Mužstvo starších žáků FC Tempo Praha se ve velice krátké době utkalo s Viktorii 8, která tehdejší mladší žáky připravila o postup do I. třídy, když v posledním utkání sezóny porazila ve velice vyrovnaném a dramatickém utkání Tempo 2:0.

Náhoda tomu chtěla a los prvního kola poháru PFS svedl tyto soupeře proti sobě už v prvním kole a Tempo si tak zopakovalo více jak hodinový výlet městskou hromadnou dopravou ve všední den přes celou Prahu až do Kobylis, ze kterého snad stojí jen za zmínku, že Honzík Figel zastavil eskalátory ve stanici metra Kobylisy.

Základní sestava doznala oproti prvnímu mistrovskému zápasu dvou změn. Petra Flakse nahradil Lukáš Vlasák a Pavla Lanu Lukáš Horna.

Viktorie 8 - FC Tempo 1:0 (1:0)

FC Tempo: Vlasák – Matějka (45. Figel), Procházka, Horna (60. Větrovec), Basl - First (36. Flaks), Heráň, Balun, Mikeš (55. Vu) – Hurka (48. Novák), Hakl.

Na lavičce Tempa: Lana, Zajíc

Viktorie 8 se před sezónou sloučila s FK Viktorie Žižkov a v současné době disponuje velice kvalitním týmem, který tvoří hráči ročníku 1990 a přesto Tempo s tímto soupeřem sehrálo vyrovnanou partii, která téměř skončila až rozstřelem ze značky pokutového kopu.

První střelecky zahrozili hosté, když se do vyložené šance dostal Jiří Mikeš, ale míč mu v poslední chvíli uskočil a střela nebyla nikterak tvrdá, ale o to větší problémy s ní měl brankář domácích, který podobný odskok míče také nepředpokládal.

Během prvního poločasu se hrál svižný bojovný fotbal, ale především ve středu pole, což svědčí především o kvalitní defenzívě obou mužstev. Jediná branka utkání přišla pět minut před poločasem, když jinak výborně hrající kapitán Procházka fauloval u autové čáry a následný ideální centr z volného přímého kopu zavěsil hlavou za záda bezmocného Vlasáka kapitán domácích – 1:0.

Druhý poločas začali na rozdíl od toho prvního lépe domácí, když v 5. minutě spálili tutovku střelou nad. Hned vzápětí odpověděl Balun, ale také střílel nad. Obě dvě mužstva postupně vystřídala a Tempo s blížícím koncem zápasu přebíralo aktivitu.

Dvě šance v závěru utkání promarnil Heráň, a tak se Tempo rozloučilo s pohárem již v prvním kole, avšak po dobrém výkonu, který je příslibem do soutěže.