Starší žáci: Hakl rozhodl souboj o první místo

Autor: Jiří Formánek <jiri.formanek(at)caramba.cz>, Téma: Starší žáci, Vydáno dne: 15. 09. 2004

Starší žáci FC Tempo Praha suverénně vyhráli první dva zápasy sezóny a skóre 17:0 budilo respekt u soupeřů. Ještě lépe na tom byl soupeř starších žáků FK SEMI Kačerov, který také dvě první utkání vyhrál a jeho skóre se zastavilo na úctyhodných 19:0.

Utkání o čelo tabulky se na žádost soupeře předehrávalo, protože domácí hráči mají v plánu tento víkend absolvovat zahraniční turnaj. Utkání se hrálo na novém hřišti s umělým povrchem v Braníku.

Tempo se muselo obejít bez zraněného Dominika Firsta, jehož zranění ruky se ukázalo jako velmi vážné a bude chybět pravděpodobně čtyři měsíce. Na jeho místě zaskakoval Jiří Mikeš, na levou stranu nastoupil Lukáš Horna.

FK SEMI Kačerov - FC Tempo 1:2 (1:1)

Branky Tempa: 23. Hurka, 45. Hakl.
FC Tempo: Flaks - Matějka, Procházka, Lana, Basl – Mikeš (63. Novák), Heráň, Balun, Horna - Hurka (69. Větrovec), Hakl (55. Vlasák).
Na lavičce Tempa: Figel, Vu.

Už od první minuty bylo jasné, že na sebe narazili pravděpodobní adepti na čelo tabulky a odpovídala tomu i vyrovnaná hra v úvodních minutách. První šanci si vytvořilo Tempo, ale teč ze druhé minuty skončila těsně vedle.

Trest přišel zákonitě na druhé straně. Po levém křídle utekl nejlepší hráč domácích, odcentroval a Petr Flaks přestože první dvě střely lapil, na třetí dorážku nestačil - 1:0.

Hra i po inkasované brance byla stále vyrovnaná, ale Tempo začínalo být aktivnější. Ve 23. minutě se Tempo dočkalo zaslouženého vyrovnání. Hurka si narazil z Haklem a z hranice pokutového území prostřelil brankáře domácích - 1:1.

Druhý poločas začalo podstatně lépe Tempo, ale střely Hurky ani Horny brankou ještě neskončily. O vítěznou branku se postaral Lukáš Hakl, kterého po rohovém kopu obloučkem našel David Balun, a Hakl si tváří v tvář s nabídnutou šancí poradil - 1:2.

Dvě minuty po svém příchodu na hřiště se do slibné šance dostal Lukáš Vlasák, ale střílel přímo na brankáře, hned vzápětí se zákrokem blýskl Petr Flaks. Těsně před koncem nebezpečně střílel Petr Heráň.

Závěr utkání byl hektický. Nejdříve Petr Flaks kryl stoprocentní šanci domácích a v akci poté se, po jeho výkopu, řítil na prázdnou branku Lukáš Vlasák, ale tak dlouho váhal se střelou, až mu obránce míč zablokoval.

Tempo se ve vyrovnaném utkání radovalo z vítězství především proto, že odpovědnost za výsledek neslo více hráčů v kontrastu se soupeřem, který spoléhal pouze na jednoho.