Lehce do třetího kola poháru: Nebušice - FC Tempo 1:3

Autor: Jiří Formánek <jiri.formanek(at)caramba.cz>, Téma: A muži, Vydáno dne: 16. 09. 2004

Tempo po hubeném a vydřeném vítězství v prvním kole Poháru PFS nastoupilo v kole druhém na půdě dalšího účastníka I.A třídy - Nebušic, který se v minulé sezóně neúspěšně pokoušel I. A třídu vyhrát a postoupit tak mezi pražskou elitu do přeboru.

Tempo ze zdravotních i pracovních důvodů šetřilo více jak polovinu hráčů základní sestavy a na Nebušicích tak nastoupil tým složený z hráčů, kteří nedostávali zatím tolik příležitostí v prvním týmu a bylo doplněno hráči rezervy.

V základní sestavě tak dostal příležitost zkušený Blümel, na stoperu Dvořák, v záložní řadě Budák a mladé útočné duo vytvořili mladíci Havlas s Novosadem, který se blýskl v utkání za rezervu hattrickem.

Nebušice - FC Tempo 1:3 (1:3)

Branky Tempa: 5. Žalud, 24. Nechvíla, 43. Havlas.

FC Tempo: Kuchař - Blümel (55. Fetr), Trusina, Dvořák, Netušil - Glos (46. Hurka), Budák, Nechvíla, Žalud - Novosad, Havlas.

Stejně tak Nebušice pravděpodobně nastoupily k pohárovému utkání s kombinovanou sestavou a doplatily na to již v páté minutě, když si brankář špatně postavil zeď a Jiří Žalud našel z volného přímého kopu skulinku - 0:1.

Domácí se téměř vzápětí zmohli na vyrovnání, když umě zakroutili volný přímý kop na zadní tyč, který obrana s brankářem Kuchařem odvrátila, ale na dorážku byl už Kuchař krátký - 1:1.

Tempo se dostalo do vedení ve 24. minutě, když Nechvíla vystřelil nepříliš prudkou křížnou střelu z 25 metrů a brankář domácích ji podcenil - 1:2. Do dalších dvou šancí se do poločasu dostalo Tempo, ale ani střela Žaluda a zakončení Novosada po úniku Havlase si svůj cíl nenašlo.

Potřetí se brankově prosadili hosté dvě minuty před přestávkou, Havlas si vyměnil míč s Novosadem, který ho našel v dobré střelecké pozici - 1:3.

Do druhého poločasu nahradil Josef Hurka Vladimíra Glose a Martin Fetr Pavla Blümela a Tempo si vytvořilo další šance, ale ani jedna z nich neskončila v síti, přestože především Nechvíla, Havlas i Žalud měli dobré šance skóre navýšit.

Tempo ve druhém kole poháru uspělo zaslouženě, příležitost ukázat se dostali další hráči, kteří čekají na svou příležitost a Tempo se tak ve třetím kole utká v derby s mužstem Modřan, které překvapivě porazilo přeborovou Přední Kopaninu.