Starší dorost ztratil výhru v poslední minutě

Autor: Jaroslav Krčmář <jarkrc(at)centrum.cz>, Téma: Starší dorost, Vydáno dne: 19. 09. 2004

Pro obě mužstva to bylo velice důležité utkání. Střížkov v minulém kole prohrál na Dukle 1:2, hosté nevyhráli poslední 3 zápasy a museli rychle zapomenout na ostudnou domácí porážku 3:9 od béčka Motorletu. Tempo se muselo obejít bez tří nemocných a zraněných hráčů, a proto jej posílil Jiří Nechvíla, který už má zkušenosti z mistrovských utkání mužů a jeho přítomnost na hřišti byla velmi znát.

Do utkání překvapivě lépe vstoupili hosté. Měli častěji balón na kopačkách a jednoduchými kombinacemi se dostávali na dostřel branky domácích. První úder přišel v 17.minutě. Martin Votava našel v šestnáctce volného Krumla a ten chytrým obloučkem překonal gólmana domácích poprvé - 0:1. Hostům narostla křídla a domácí znervózněli. Důsledkem toho byly další šance Tempa. Rybčak se dostal až k brankáři domácích, ale z bezprostřední blízkosti branku netrefil. Po rohovém kopu hostů se k odraženému míči dostal Kruml a z dvanácti metrů přestřelil branku Střížkova. Po nevyužitých šancích Tempa přišel zákonitě trest. V 33. minutě fauloval Votava v blízkosti pokutového území hostů. Domácí hráč zahrál přímý kop přes zeď přesně k tyči a gólman Krčmař neměl šanci zabránit balónu v cestě do sítě - 1:1. Vstřelený gól domácím psychicky pomohl a byli to oni, kdo režíroval hru. Do konce poločasu si ale vytvořili jen jedinou vážnou šanci. Hostující hráč obešel hráče Tempa a vyslal velmi povedenou střelu. Brankář Tempa střelu krásným zákrokem vyrazil na roh. Do kabin se tak šlo za stavu 1:1.

Na začátku druhé půle byli domácí lepší a měli i optickou převahu. V 50. minutě byli dva hráči Střížkova neobsazeni ve velkém vápně, jenže nepříliš razantní střelu Krčmař ve spolupráci s Pavlem Trikalem zlikvidoval. Po úvodním tlaku domácích se hra vyrovnala a rodily se šance na obou stranách, ale nikdy nedosáhly gólového efektu. Až v 78.minutě, po přihrávce Rybčaka, se dostal ke střele v pokutovém území Duchek a dobře mířenou ranou se hosté ujali vedení 1:2. Domácí ve snaze vyrovnat nepříznivý stav vrhli veškeré svoje síly do útoku. Tempo nepřipustilo nějaký velký tlak domácích a dokonce se dvakrát dostalo v útoku do přečíslení, ale nedokázalo tyto akce dovést do úspěšného konce. Když už si všichni mysleli, že je o výsledku zápasu rozhodnuto, kopali domácí v 91. minutě roh. Bohužel to byl rozhodující moment celého zápasu. Rohový kop prošel přes obránce i brankáře a před nabíhajícím útočníkem z hranice šestnáctky již byla pouze nekrytá branka - 2:2. Dá se říct, že šťastný konec pro domácí a nešťastný konec pro hosty.

Tempo předvedlo svůj nejlepší výkon v soutěži a vzhledem k průběhu zápasu lze konstatovat, že získaný bod je vlastně ztrátou a vedení v zápase již mělo dovést do úspěšného konce. Teprve další utkání však ukáží, zda zlepšený výkon hráčů Tempa bude mít pokračující tendenci.

Branky Tempa: 17. Kruml, 78. Duchek.
FC Tempo: Krčmař – Votava, Dejl, Nechvíla, Trikal T. – Kruml, Krajčí (75. David ), Duchek, Trikal P. (80. Púš) – Chmelík, Rybčak.