Na jaře do čtvrtfinále poháru: Modřany - FC Tempo 1:7

Autor: Jiří Formánek <jiri.formanek(at)caramba.cz>, Téma: A muži, Vydáno dne: 29. 09. 2004

Po výhře nad mužstvem Nebušic ve druhém kole Poháru PFS hostili ve třetím kole muže Tempa fotbalisté Modřan, v současnosti mužstvo hrající I. B třídu, kteří v minulém kole vyřadili přeborovou Přední Kopaninu, která však k pohárovému utkání poslala svoji rezervu.

Tempo na rozdíl od domácích nemělo problémy se sestavou a to i přesto, že odpočívali kapitán Petr Dedek a Radek Soumar. V záloze dostal příležitost Martin Havel, v útoku pak osvědčená pohárová dvojice Ondřej Havlas - Jakub Novosad. Pouze na lavičce zůstal Vladimír Glos a nedávno operovaný Martin Vrzal utkání pouze přihlížel.

Modřany - FC Tempo 1:7 (0:3)

Branky Tempa: 4., 61. a 81. Nechvíla, 33., 71. a 77. Havlas, 15. Havel.

FC Tempo: Kuchař - Valášek, Netušil, Trusina, Žalud (65. Fetr) - Havel (54. Glos), Vrba, Nechvíla, Hurka - Novosad (56. Budák), Havlas.

Utkání třetího kola poháru začalo s několikaminutovým zpožděním, protože domácí měli problémy se sestavou a utkání začali pouze s devíti hráči, ve třetí minutě už jich bylo deset. Plný počet hráčů dali domácí dohromady v 19. minutě.

To už však prohrávali 0:2. Ve čtvrté minutě se nejdříve trefil Václav Nechvíla, když mu ideální střeleckou pozici připravil z pravého křídla Jakub Novosad. V 15. minutě se křížnou střelou z dálky prosadil Martin Havel, když mu míč naservíroval Václav Nechvíla.

Ve dvacáté minutě napálil tyč z bezprostřední blízkosti Havlas, pak se střelou z 25 metrů ukázal Žalud. Ve 33. minutě si na kolmou přihrávku za obranu naběhl Havlas, a stanovil tak konečné poločasové skóre na 0:3.

Po patnácti minutách hry, kdy Glos nahradil Havla a Budák Novosada, se po úniku po pravém křídle prosadil nadvakrát Václav Nechvíla - 0:4. V polovině druhého poločasu zaznamenali domácí čestný úspěch, když se prosadili také nadvakrát po rohovém kopu. Po inkasované brance Tempo přidalo a vytvořilo si několik vyložených šancí a tři také proměnilo. V 71. minutě předvedl nádhernou akci Radim Trusina, který prošel prakticky přes celé hřiště, vyhnul se ofsajdové pasti domácích, ale trefil brankáře a odražený míč do sítě dopravil Havlas - 1:5.

O šest minut později opět využil nabídnuté příležitosti Havlas, když Nechvíla vyřešil individuální akci střelou do brankáře a Havlas stál opět na správném místě - 1:6. Tečku za utkáním udělal Václav Nechvíla, který si na půlící čáře počkal na dlouhý míč a své sólo zakončil elegatním přehozením - 1:7.

FC Tempo zaslouženě zvítězilo, Ondřej Havlas i Václav Nechvíla nastříleli soupeři hattrick a hráči i fanoušci se tak mohou těšit na jarní čtvrtfinálové pokračování pohárové soutěže.