Sahali po bodech, nemají nic: Radotín - FC Tempo 4:2

Autor: Jiří Formánek <jiri.formanek(at)caramba.cz>, Téma: A muži, Vydáno dne: 18. 10. 2004

Tempo nastupovalo na hřiště v Radotíně s vědomím, že případný nezdar v tomto utkání muže znamenat, po předchozích dvou prohrách, posun do nižších pater tabulky, kde týmy již jsou ohroženy sestupem.

Tempo nastoupilo bez Žaluda, Valáška a rehabilitujícího Vrzala, na lavičce s dva týdny netrénujícím Havlasem a Jiří Nechvílou, bratrem slavnějšího Václava. Stoperskou dvojici vytvořil Netušil s Vrbou a ve středu zálohy operoval uzdravující se Trusina.

Radotínský SK senzačně vyhrál v minulém kole na Libuši a chtěl body získané na cizím hřišti potvrdit doma a atakovat tak čelo tabulky. Za Radotín nastoupil odchovanec Tempa Tomáš Kynčl a na lavičku usedl taktéž bývalý dlouholetý hráč našeho klubu Michal Štancl.

Radotínský SK - FC Tempo Praha 4:2 (1:0)

Branky Tempa: 58. Trunečka, 60. Trusina.

FC Tempo: Kuchař - Budák (59. Havlas), Vrba, Netušil, Soumar - Glos, Trusina, Dedek, Hurka (84. Nechvíla J.) - Trunečka, Nechvíla V.

Utkání začali domácí tlakem a vytvářeli si jednu šanci za druhou, během prvních dvaceti minut si vytvořili pět dobrých střeleckých pozic, když ve třech se ocitl kanonýr domácích Ulík.

Paradoxně proměnil tu nejméně gólovou již ve třetí minutě utkání. Dlouhý odkop domácích poslal Netušil vysoko nad sebe a zkušený stoper Vrba vyrobil školáckou chybu, když vysoký míč posílal hlavou Kuchařovi, ale míč směřoval na volného Ulíka, který sice byl vytlačen do ostrého úhlu, přesto se mu podařilo lobem přehodit Kuchaře a ani dobýhající Radek Budák, který zaskakoval na pravém beku za Jiřího Valáška, nedokázal míč vykopnout z opuštěné branky - 1:0.

Po dvaceti minutách náporu domácích se hra vyrovnala a hrálo se především ve středu pole, bez vážnějších šancí. Až v poslední pětiminutovce si náznaky šancí vytvořili hosté, ale bez žádného většího efektu. Největší příležitost na vstřelení branky tak Tempu připravil brankář domácích Chadima, když se pustil do dvou riskatních kliček na malém vápně a chybělo opravdu málo a dvojice Trunečka - Nechvíla by mu míč sebrala.

Druhý poločas začal stejně tak jako ten první, Radotín se dostal po kombinaci ve středu pole na pravé křídlo, tam dostal míč Petr, který se dostal na hranici pokutového území a střelou na bližší tyč tvýšil vedení domácích na 2:0.

Jak to však bývá zvykem, domácí se uspokojili a zcela vyklidili střed hřiště a Tempo, které bylo před pěti minutami na ručník, zvedlo rychle a sebevědomě hlavu. V 58. minutě se až k levému rohovému praporku dostal krajní obránce Soumar, ideálně našel na první tyči Trunečku, který hlavou nedal Chadimovi nejmenší šanci - 2:1.

Tempo vycítilo šanci na zvrat, stáhlo hru na tři obránce a poslalo na hřiště brejkového Havlase místo Budáka. Havlas se na hřišti ani nestačil rozkoukat a bylo srovnáno. Po pravém křídle zatáhl míč Glos a postupoval do pokutového uzemí a zpoza vápna si křičel rozběhnutý Trusina, Glos ho zpětnou přihrávkou našel a znovuzrozený střelec křížnou přízemní střelou překonal Chadimu v brance Radotína v krátké době podruhé - 2:2.

Tempo, která pravděpodobně chtělo napodobit Královice, myslelo jenom na útok a hráčům na hřišti přišel bod při takovém vývoji málo, a tak mysleli především na hru dopředu, což se jim vymstilo.

O tom, že tři body zůstanou domácím, rozhodl střídající Hamáček, který v závěru utkání v rozmezí pěti minut zasadil dvě rány do vazu v podobě dvou branek, na které Tempo již nemělo sílu odpovědět.

Radotín se výhrou dotáhl do horní třetiny tabulky, Tempo naopak sestoupilo o další stupínek níže. V následujícím kole hostí Tempo poslední Kyje, pro které to bude stejně důležitý zápas jako pro hráče ze Lhotky.