Třináct minut od výhry: Ďáblice - FC Tempo 1:1

Autor: Jiří Formánek <jiri.formanek(at)caramba.cz>, Téma: A muži, Vydáno dne: 31. 10. 2004

FC Tempo v minulém kole ztratilo dva body za domácí remízu s mužstvem Kyjí a proti Ďáblicím tak toužilo tuto bodovou ztrátu napravit. Ďáblice jsou letošním nováčkem přeboru a před tímto utkáním jim patřila předposlední příčka, ale jejich forma má vzestupnou tendenci, když v minulém kole ještě v nastaveném čase na Libuši vedly a nakonec smolně remizovaly 2:2.

Hosté stále neměli k dispozici nemocného Vladimíra Glose, Petr Dedek problémy překonal a k utkání nastoupil v útoku společně s Nechvílou. Stoperskou dvojici vytvořila osvědčená dvojka Vrzal-Vrba a ve středu pole byl příjemným překvapením výkon Jiřího Trunečky vedle Radima Trusiny.

Do základní sestavy se nedostal hrdina minulého utkání proti Kyjím Havlas, stejně jako Jiří Valášek, který zůstal pouze na lavičce a jeho místo zaujal Michal Netušil.

SK Ďáblice - FC Tempo Praha 1:1 (0:0)

Branky: 77. Muška - 52. Žalud.
Rozhodčí: Fišer - Vojtěch, Kubr.
ŽK: Trunečka, Hurka, Nechvíla.
FC Tempo: Kuchař - Netušil, Vrba, Vrzal, Soumar - Hurka (82. Valášek), Trusina, Trunečka, Žalud - Nechvíla (89. Novosad), Dedek (54. Havlas).
Na lavičce: Dvořák, Budák

Domácí jakoby chtěly potvrdit svoji stoupající formu a první desetiminutovka patřila jim. Již ve třetí minutě se do dobré šance dostal domácí Tomeček, letní posila z Meteoru, ale sám byl chybou obrany tak překvapen, že střílel mimo.

Ďáblice pak ještě dvakrát zahrozily střelami v šesté a osmé minutě a to bylo z jejich strany během prvního poločasu vše. Po prvních deseti minutách se do utkání dostalo i hostující Tempo a začalo pomalu přebírat aktivitu.

V polovině prvního poločasu nebezpečně zahrozil střelou z otočky Jiří Žalud, který se do míče opřel pravou nohou, ale míč si svůj cíl nenašel. O tři minuty později na přihrávku přes hřiště naběhl Nechvíla, ale jeho křížnou střelu vyrazil s námahou domácí brankář.

Po této šanci se zbytek času do poločasové přestávky odehrál především ve středu pole, bez žádné vážnější šance na jedné či druhé straně a do kabin se tak šlo za bezbrankové remízy 0:0.

Druhý poločas začal velkým tlakem hostí, už ve druhé minutě si na kolmici naběhl Radim Trusina a tváři v tvář brankáři pálil pouze do něj, dorážku nad poslal dobíhající Petr Dedek.

U akce, která následovala o dvě minuty později, byl opět Radim Trusina, když mu přihrál Jiří Žalud, ale tentokrát střílel mimo.

V sedmé minutě druhého poločasu si na kolmou přihrávku za obranu naběhl Jiří Trunečka a při vyběhnutí brankáře nahrál vlevo na volného Žaluda, který se nemýlil a Tempo se ujalo díky jeho brance vedení.

Po této brance nahradil Petra Dedka Ondřej Havlas, kterému mělo vedení Tempa a otevřenější obrana domácích více vyhovovat. Ve 68. minutě střílel domácí střídající Muška mimo, po křížné přihrávce za obranu.

V 76. minutě postupoval tandem Havlas - Nechvíla na dvojici obránců, ale jak střela Nechvíly, tak střela Havlase v síti neskončila, což mohlo utkání rozhodnout, ale trest zákonitě přišel na druhé straně.

V 77. minutě se po nenápadné akci na pravém křídle uvolnil záložník domácích, zpětnou přihrávkou našel Mušku, který se štěstím prostřelil Kuchaře v brance Tempa.

Tempo po inkasované brance zabralo a jeho tlak vyvrcholil dvě minuty před závěrečným hvizdem, když skrumáž před brankou neprostřelil Netušil, Trusina ani Nechvíla a Tempo tak na Ďáblicích uhrálo bod, ale zbytečná chyba v defenzivě připravila hostující hráče o plný bodový zisk.