Starší dorost: Gordic - FC Tempo 3:6

Autor: Jaroslav Krčmář <jarkrc(at)centrum.cz>, Téma: Starší dorost, Vydáno dne: 31. 10. 2004

V 11. kole Pražského přeboru cestovalo Tempo na Císařskou louku, kde se střetlo se zatím posledním mužstvem soutěže, Gordicem. Mužstvo opět doplnili dva mladší dorostenci a vzhledem k tomu, že domácí doposud nezískali ani bod, všichni očekávali, že i Tempo tuto tradici neporuší a přiveze si povinné, ale velice důležité tři body.

Začátek utkání ovšem nabídl zcela jiný obrázek. Domácí měli častěji míč na kopačkách, byli aktivnější a vytvářeli si také šance. Již ve 3. minutě, po chybě obránců Tempa, Kolařík včasným vyběhnutím zabránil pohromě. V 10. minutě kopal Gordic přímý volný kop a Kolařík zlikvidoval hlavičku domácího útočníka. O čtyři minuty později prohrál Tomáš Trikal osobní souboj s útočníkem Gordicu, ale Kolařík opět zachránil. V 17.minutě šel útočník Gordicu sám na brankáře Tempa, ale dokázal pouze slabě vystřelit doprostřed branky Tempa, kde stál opět spolehlivý Kolařík. Hosté měli první náznak šance až v 19. minutě. T. Trikal poslal krásný centr do velkého vápna, jenže všem spoluhráčům chyběl k balónu krok. Za tři minuty později už favorizovaní hosté udeřili. Na rohu velkého vápna dostali hosté výhodu přímého volného kopu. Míč si postavil Petr David a nádhernou střelou vymetl levou šibenici - 0:1. Radost hostů však netrvala dlouho. O dvě minuty později poslal domácí hráč mezi obránce Tempa kolmou přihrávku na nabíhajícího spoluhráče, ten si tentokrát poradil i s Kolaříkem a srovnal na 1:1. Ve 26. minutě, na základě zbytečných řečí brankáře Kolaříka, dostali domácí výhodu nepřímého volného kopu přibližně z dvanácti metrů od brány v ideálním úhlu. Střela Gordicu pod vybíhající zdí prošla, ale na brankové čáře ji zastavil Kolařík a svoji chybu napravil. Ve 30. minutě Tempo skórovalo podruhé, ale bohužel z ofsajdu a gól nebyl uznán. Deset minut před přestávkou dostal domácí útočník opět krásný balón mezi obránce Tempa a vybíhající Kolařík, mimo hranici šestnáctky, zastavil skluzem balón i útočníka. Rozhodčí odpískal faul a Kolaříkovi ukázal žlutou kartu. Ve 39. minutě byl ve velkém vápně domácích faulován Pavel Trikal a rozhodčí poměrně přísně nařídil pokutový kop. Bratr faulovaného, Tomáš Trikal, penaltu proměnil střelou po zemi k pravé tyči a strhnul vedení na stranu Tempa. Jenže domácí zlobili dál. Další samostatnou akci útočníka Gordicu zlikvidoval opět až gólman Kolařík. Těsně před přestávkou unikl Chmelík po levé straně hřiště a poslal polovysoký centr na nabíhajícího Krumla. Ten však svou slabší levou nohou míč špatně trefil a s jeho svící si domácí gólman poradil. Následný Krumlův pokus dopravit do brány gólmana i s míčem nenašel pochopení u hlavního rozhodčího.

Druhá půle začala pro hosty nejlépe, jak mohla. Rybčak poslal na zteč domácí branky Krumla a ten se v situacích, kdy je sám proti gólmanovi, obvykle nemýlí - 1:3. Po tomto gólu se dlouho na hřišti nic moc nedělo a vypadalo to, že Tempo si už náskok v klidu pohlídá, navíc jej mohlo ještě zvýšit. Slabou střelu Tomáše Trikala v 60. minutě gólman hostí zlikvidoval a o dvě minuty později mu při šanci Rybčaka pomohla i tyč. V 64. minutě Gordic vykřesal jiskru naděje. Centrovaný balón domácích obránci Tempa neodkopli, ani jej nechytil vybíhající brankář Kolařík a útočník domácích se snadno dostal k zakončení a snížil na 2:3. Najednou bylo drama na světě a domácí hráči vycítili svoji šanci. O minutu později si Duchek snad spletl strany a postupoval s balónem směrem na vlastní branku a před šestnáckou o něj přišel. Domácí hráč obešel dva obránce a v klidu podél gólmana zakončil 3:3. Během dvou minut přišli hosté o těžko vybojované dvoubrankové vedení a začínalo se vlastně od začátku. I přes bleskové vyrovnání hosté tentokrát nesklopili hlavy a nadále bojovali a byli aktivní. Pavel Trikal poslal do uličky Rybčaka, jenže ten si balón příliš předkopl a vybíhající domácí gólman byl u balónu dřív. V 70. minutě napravil Duchek svoji chybu. Odebral soupeři balón na jejich polovině obešel dva hráče a i přesto, že se jíž dostal do těžkého úhlu, tak přesně zakončil - 3:4. O pět minut později, kdy už domácí vrhli veškeré své síly do útočení, se k balónu dostal Kruml a opět v souboji s gólmanem nezaváhal a v klidu zakončil - 3:5. Ten samý hráč se o dvě minuty později dostal téměř do totožné šance. Tentokrát však bránu přestřelil. Poslední akci předvedli domácí v 78. minutě. Slabá střela hráče Gordicu ale nemohla Kolaříka vystrašit. Čtyři minuty před koncem utkání ještě Kruml asi ze šestnácti metrů přehodil vybíhajícího gólmana a završil tak svůj hattrick. Poslední šanci měl ještě Duchek, ale nedokázal zkrotit Krumlovu přihrávku a branku vysoko přestřelil.

Hosté si tak přivážejí „tři povinné body„ ze hřiště Gordicu, ale v žádném případě to nebyla jednoduchá záležitost. Je třeba připomenout velká okna v obraně hostí a inkasované tři góly od mužstva, které za deset zápasů vstřelilo pouze pět gólů. Nebýt dobrých zákroků brankáře Kolaříka a nemohoucnosti domácích útočníků v prvních dvaceti minutách, mohlo se zrodit překvapení a první vítězství domácího mužstva. Za zmínku ještě stojí hattrick, již druhý v této sezoně, Petra Krumla.

Gordic – FC Tempo 3:6 (1:2)
Branky Tempa: 47., 75. a 86. Kruml, 22. David, 39. T.Trikal z penalty, 70. Duchek.
ŽK: Kolařík, David.
FC Tempo: Kolařík – Púš, Jirků (46. Votava), Dejl, Trikal. T. – Kruml, Duchek, Trikal. P., David – Chmelík (59. Hlavík), Rybčak.