Nechvílův hattrick stačil na bod: Libuš - FC Tempo 4:4

Autor: Jiří Formánek <jiri.formanek(at)caramba.cz>, Téma: A muži, Vydáno dne: 14. 11. 2004

Vzájemné utkání celků Libuše a Tempa mělo jako obvykle zvláštní náboj derby a toto utkání ještě navíc přineslo vedle osmi branek i hektický závěr, po kterém se mohli radovat především hosté ze Lhotky.

Domácí Libuš se rozhodla šetřit svůj trávník a zápas se tak odehrál na hřišti s umělým povrchem na Proseku a ke všemu v dost netradiční čas pro přeborové utkání, ve čtvrt na osm večer.

Libuš ještě minulý rok hrála divizi a v současné době je jedním z aspirantů na postup, Tempo se pohybuje ve středu tabulky. Poslední mistrovské utkání se však Libuši nepodařilo, když podlehla Admiře, Tempo naopak přehrálo matný Střížkov 2:0.

FSC Libuš - FC Tempo Praha 4:4 (1:2)
Branky: 11., 47. a 83. Srba, 75. Urbanec - 15., 33. a 89. Nechvíla, 77. Novosad.
Rozhodčí: Tikal - Vlk, Trojan.
ČK: 89. Michal (Libuš).
FC Tempo: Kuchař - Netušil (82. Filip), Vrba, Vrzal, Soumar - Hurka (61. Havlas), Trunečka, Trusina, Žalud - Nechvíla, Dedek (73. Novosad).
Na lavičce: Dvořák, Budák, Glos.

Libuš byla oslabena o dvojici útočníků, když Rezek byl vyloučen v utkání na Admiře a dostal nepodmíněný trest, druhý ze dvojice hrotových hráčů Stratil dostal v témže utkání čtvrtou žlutou kartu a nemohl také nastoupit.

Libuš tak přivedl na hřiště jako kapitán exligový veterán Hrdlička, který je zároveň prezidentem klubu a až na exbranického Pilíka to byli samí mladíci ve věku jeho syna, který hraje za ligovou Slavii Praha.

Tempo mělo k dispozici po dlouhé době kompletní kádr a chyběl tak pouze Jiří Valášek a brankář Socha, který se zotavuje po operaci kolena.

Domácí začali utkání náporem, ale obrana Tempa pracovala bez výraznějších chyb až do desáté minuty, kdy volný přímý kop v blízkosti pokutového území zahrál kapitán Hrdlička, obránci Tempa neuhlídali Srbu a ten doklepl volný míč za záda Kuchaře - 1:0.

O minutu později rozehrál přímý kop z poloviny hřiště stoper Vrba a Nechvíla hlavičkoval v dobré pozici, ale brankář Michal vytlačil míč na roh. Branky se Tempo dočkalo v patnácté minutě, když dlouhý míč za obranu Tempa poslal vpřed Kuchař, Dedek přehlavičkoval stopery na zcela volného Nechvílu, který naznačil pohyb a zmátl tak brankáře domácích a ten míč podskočil a Nechvíla tak mohl klidně srovnat do prázdné branky - 1:1.

Libuš překvapená vyrovnávacím gólem začala držet míč, ale do vážnějších šancí se dostávalo spíše Tempo. V 19. minutě si volný přímý kop zopakoval Vrba, tentokrát střílel Žalud, ale opět z toho byl pouze roh. Následně se velké šance dostal Dedek, když záložníka domácích výborně přetlačil Trusina a našel kolmou přihrávkou Dedka, který přestřelil pouze o milimetry.

Ve 33. minutě si dvojice Žalud - Nechvíla doslova pohrála s pěticí obránců Libuše a z nenápadné akce se urodila nejkrásnější branka utkání, když po sérii narážeček a finální patičce Žaluda se díky brance Nechvíly ujalo Tempo vedení 1:2.

Dvě minuty před poločasem se do stoprocentní šance dostal po přihrávce za obranu Pilík, ale pod tlakem Vrby střílel v gólové šanci pouze do boční sítě. Na druhé straně pak byl v šanci jeden na jednoho stažen Nechvíla, ale do kabin se šlo za jednobrankového vedení Tempa.

Druhý poločas byl na branky bohatší než ten první a pro Tempo se bohužel Libuš trefila již ve druhé minutě, když po rychlém přenesení hry do strany a následné zpětné přihrávce trefil opět Srba a srovnal na 2:2.

Po vyrovnávací brance se Tempo spíše bránilo a Libuš narážela na obranný val hostů, kteří pozorně bránili a to až do 59. minuty, když si za obranu Tempa naběhl na křížnou přihrávku mladík Urbanec a Kuchař byl překonán potřetí - 3:2. Po třetí brance Libuše nahradil Novosad Dedka a střídání se Tempu vydařilo, když tento hráč se po pěti minutách na hřišti opřel do míče, který mu vybojoval Havlas a srovnal na 3:3.

Brankové hody však ještě nebyly u konce. Libuš chtěla zvítězit, a tak se vrhla opět do útoku a kapitán Hrdlička se opět vysunul do zálohy. Dočkala se v 82. minutě, když při rohovém kopu šikovně jeden z hráčů Libuše přidržel na brankové čáře Kuchaře a Srba dovršil svůj hattrick hlavou - 4:3.

V poslední minutě předvedl nepochopitelný zkrat brankář domácích Michal, když bez problémů ztlumil dlouhý míč do malého vápna, ale dobíhajícího Havlase zbytečně a bez důvodu nakopl a ten se zhroutil k zemi a rozhodčí Tikal ani na vteřinu nezaváhal a nařídil pokutový kop a Michala vyloučil. Ten proti hráči z pole proměnil Nechvíla a srovnal skóre na konečných 4:4.