Tempo sebralo body i Admiře: Admira - FC Tempo 2:2

Autor: Jiří Formánek <jiri.formanek(at)caramba.cz>, Téma: A muži, Vydáno dne: 21. 11. 2004

Tempo muselo před posledním podzimním utkáním s exdivizní Admirou řešit nečekaný problém v podobě absence brankáře Jana Kuchaře, který nemohl ze zdravotních důvodů toto utkání odchytat, a tak poprvé v této sezóně se do branky postavil Michal Socha, který je po operaci kolena a naposledy v mistrovském utkání chytal v závěrečném utkání jara na Vršovicích, které Tempo vyhrálo jasně 5:0.

Stejně tak Tempu chyběl nejlepší kanonýr mužstva Havlas, který měl v týdnu bouračku a nebyl zcela fit, Dvořák měl popálenou ruku a Valášek pracovní povinnosti. Soupeři z Kobylis, kteří si po sestupu z divize jen těžce zvykají na úroveň přeboru, chyběl útočník Majer.

Admira se rozhodla, stejně jako Libuš v minulém kole, šetřit trávník na svém stadiónu a tak si Tempo v posledním kole podzimu pozvala do Kyjí, kde mají nové hřiště s umělým povrchem třetí generace, které však má znatelně menší rozměry než horní hřiště na Tempu.

FK Admira/Slavoj - FC Tempo Praha 2:2 (1:2)

Branky: 31. Kubice, 53. Jehlička - 3. Trusina, 40. Hurka.
FC Tempo: Socha - Netušil, Vrba, Vrzal, Soumar - Hurka (62. Glos), Trunečka, Trusina, Žalud - Nechvíla (85. Budák), Dedek (72. Filip).
Na lavičce: Novosad.

Utkání začalo na zasněžené umělé trávě na Kyjích, během zápasu ještě navíc místy dost hustě sněžilo, což však vůbec nevadilo hostům ze Lhotky, kteří měli fantastický vstup do utkání. Už ve třetí minutě vhodil obránce Vrzal aut do pokutového území, který domácí hráči odhlavičkovali k Trusinovi stojícímu za hranicí vápna, ten si míč připravil na pravou nohu a ze vzdálenosti 18 metrů trefil přesnou šibenici branky domácích - 0:1.

Brankou evidentně zaskočená Admira se těžko srovnávala s menšími rozměry hřiště a aktivnější byli hosté, kteří pozorně bránili a vyráželi k nebezpečným protiútokům. Ve 20. minutě byl u další šance Vrzal, který rychle vhodil autové vhazování na Trunečku, který se šikovně dostal až před brankáře, ale v dobré pozici pálil pouze do něj. Hned z následného výkopu se do první vážné šance dostali domácí, ale po nedorozumění v obraně Tempa byl Socha na svém místě.

Další šance Admiry přišla o šest minut později, kdy se po dvojici hlaviček dostal hráč Admiry ke střele z hranice vápna, ale střela skončila mimo. Trest v podobě branky přišel pro Tempo minutu po odehrané půlhodině zápasu, kdy obrana Tempa odvrátila centr domácích, ale nebyla dostatečně důrazná při tlaku na míč a Kubice prostřelil křížnou přízemní střelou houšť vlastních i soupeřových hráčů - 1:1.

Ve 37. minutě se po volném přímém kopu Michala Vrby dostal do dobré příležitosti aktivní Nechvíla, ale neuspěl a z protiútoku se musela obrana Tempa v čele s brankářem Sochou bránit třem po sobě následujícím střelám a s obtížemi odolala.

Pět minut před poločasem se po vhazování k míči dostal Trunečka, posunul na Nechvílu, který se zbavil obránce a vystřelil, ale jeho střelu ještě brankář domácích vyrazil a míč do opuštěné branky tak dopravil pravý záložník Hurka, který se tak konečně dočkal branky - 1:2. Tempo tak šlo do kabin za stejně příznivého stavu 1:2 jako v minulém utkání s Libuší.

V úvodu druhého poločasu opět zahrozil nezadržitelný Nechvíla, ale branky a srovnání se dočkala Admira, když obránci Tempa prohráli hlavičkový souboj před vápnem a pohotový Jehlička tvrdou ranou mezi nohy Sochy srovnal na 2:2.

Po patnácti minutách druhého poločasu se netradičně na pravém křídle uvolnil Žalud, perfektně odcentroval a hlavičku poslal Nechvíla těsně nad, o minutu později poslal Soumar po podařené kombinaci míč pouze do boční sítě.

V 69. minutě bylo Tempo vedoucí brance pravděpodobně nejblíže, když na dlouhý výkop Sochy si vtipně naběhl Dedek a prvním dotykem míč nestačil lépe usměrnit a trefil pouze brankáře. Po této šanci začala tlačit na pilu Admira, ale vyloženou šanci si nevytvořila.

Pět minut před koncem zápasu středem pole prošel Trusina, přehazoval posledního obránce Admiry, který však ve skluzu zasáhl míč rukou a jenom díky benevolenci rozhodčích dostal pouze žlutou kartu. Poslední šanci utkání měla Admira z volného přímého kopu - který však byl nařízen více jak minutu po oznámeném konci zápasu - avšak skončil mimo a Tempo tak sebralo body dalšímu favoritovi soutěže a opět na jeho hřišti a bylo velice blízko zisku všech tří.